› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląskie technikum otrzyma imię „Flagi Polski”

› rozwój i edukacja 7 miesięcy temu    1.10.2018
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląskie technikum otrzyma imię „Flagi Polski”

3 października o godz. 17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej w Elblągu odbędzie się uroczystość nadania Technikum przy Zespole Szkół Ekonomicznych imienia „Flagi Polski". W czasie uroczystości  ślubowanie złożą uczniowie klas pierwszych.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej na wniosek Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, szkoła otrzyma imię „Flagi Polski". Będzie drugą szkołą w kraju, noszącą to zaszczytne imię.

Jednocześnie uczniowie klas pierwszych szkoły złożą w obecności zaproszonych gości, swoich bliskich, wszystkich uczniów szkoły oraz mieszkańców miasta  uroczyste ślubowanie. Liczymy na obecność mieszkańców, wśród których jest bardzo wielu absolwentów renomowanego „elbląskiego ekonomika".

Szkoła w zeszłym roku obchodziła 60-lecie swego istnienia.

fot. nadesłana

Zatem spotkajmy się już 3 października w Hali Sportowo-Widowiskowej i wspólnie przeżyjmy to szkolne święto. Serdecznie zapraszamy.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gnfnf
7 miesięcy temu 2
Dziwnie brzmi szkoła imienia „Flagi Polski"
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plac, ulica, aleja
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
„Aleja” czy „aleja”, czyli kilka uwag o pisowni nazw ulic z tym wyrazem W jaki sposób zapisujemy nazwy alei? Wielką czy małą literą? W zasadzie oba będą poprawne, o ile znamy nietrudną zasadę, którą dziś pokrótce omówię. Wszystko zależy od liczby gramatycznej, w jakiej ów wyraz występuje. Jeśli bowiem mamy liczbę pojedynczą, to wyraz aleja zapisujemy małymi literami, np. aleja Kasztanowa, aleja Słowackiego. Od wielkiej litery piszemy nazwę tych alei, które są używane w liczbie mnogiej. Przykładem, który świetnie to obrazuje, są warszawskie Aleje Jerozolimskie oraz Aleje Ujazdowskie. Zasada ta tyczy się również skrótów. Oznacza to, że jeśli wyraz występuje w liczbie pojedynczej, piszemy go w następujący sposób: al. Mickiewicza, gdy zaś stosowany wyraz ma liczbę mnogą, konieczny jest zapis: Al. Jerozolimskie.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.