› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląskie szkoły najlepsze w województwie! Zobacz ranking

› rozwój i edukacja ponad rok temu    17.06.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 5 / 100%
A A A
1 zdjęćUczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu. Od lewej: Kacper Frąszczak, Mikołaj Miernik, dyrektor Katarzyna Rachfał, Wiktoria Wyszomirska, Laura WyszomirskaUczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu. Od lewej: Kacper Frąszczak, Mikołaj Miernik, dyrektor Katarzyna Rachfał, Wiktoria Wyszomirska, Laura Wyszomirska fot. Marcin Mongiałło

Kilka miesięcy temu napisaliśmy, że do Szkoły Podstawowej nr 21 im. Mikołaja Kopernika w Elblągu uczęszcza największa liczba laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Przed końcem roku szkolnego pragniemy podkreslić, że na szczególną uwagę i wyróżnienie zasługuje nie tylko wynik tej placówki, ale także znakomite miejsca w rankingu, które zajęły inne szkoły z naszego miasta. 

30 maja 2019 r. w Kuratorium Oświaty w Olsztynie, odbyła się gala laureatów konkursów przedmiotowych. Podczas spotkania zostały zaprezentowane szkoły podstawowe i gimnazja z największą liczbą laureatów. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Mikołaja Kopernia znalazła się pod tym względem na pierwszym miejscu nie tylko w Elblągu, ale i w województwie! Wyróżnionych zostało 52 uczniów, w tym 19 – tytułem laureata oraz 33 – tytułem finalisty.

List gratulacyjny z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Nowackiego odebrała dyrektor SP nr 21 w Elblągu Katarzyna Rachfał. W spotkaniu wzięli udział uczniowie posiadający co najmniej 3 tytuły laureata tj. Kacper Frąszczak, Nina Czarnecka oraz nauczycielka matematyki mgr Agnieszka Leśniewska, dzięki przygotowaniom której tytuł laureata otrzymało 4 uczniów.  

w pierwszej trójce najlepszych podstawówek w województwie warmińsko-mazurskim znalazły się... trzy elbląskie szkoły podstawowe. Złotą 10” szkół otwierają:

1. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Mikołaja Kopernika

2. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki

3. Szkoła Podstawowa nr 19 z oddziałami językowymi im. Bohaterów Westerplatte.

To nie wszystko. Znakomity wynik osiągnęło Gimnazjum nr 3 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Elblągu. Uczniowie tej szkoły zdeklasowali konkurencję w Elblągu, jednocześnie zajmując bardzo wysokie, drugie miejsce w województwie (w kategorii gimnazjów). Zdobyli aż 44 tytuły laureata (!). Dodać należy, że do szkoły tej uczęszcza ponadto 16 finalistów konkursów przedmiotowych.

 

 • Uczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu. Od lewej: Kacper Frąszczak, Mikołaj Miernik, dyrektor Katarzyna Rachfał, Wiktoria Wyszomirska, Laura Wyszomirska
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gość
ponad rok temu ocena: 100%  2
Brawo Sp 21, Sp12 i Sp19. To najlepsze szkoły w całym województwie
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 0%  1
SSP nr 3 NAJLEPSZA !!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.