› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląski areszt pomaga dzieciom chorym na raka (+wideo)

› dzieci i rodzina 11 miesięcy temu    11.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląski areszt pomaga dzieciom chorym na raka (+wideo) fot. Areszt Śledczy w Elblągu

Mundur zobowiązuje do służby społeczeństwu i zachowań godnych, będących wzorem dla innych, dlatego też funkcjonariusze elbląskiego aresztu pospieszyli z pomocą dzieciom z gdańskiego hospicjum. Kliknij tutaj i obejrzyj wideo.

Pomysł był prosty i od serca. Terapeuci elbląskiego  oddziału terapeutycznego przygotowali projekty ozdób i upominków świątecznych na Święta Wielkanocne. Pieniążki uzyskane z ich sprzedaży zostały przeznaczone dla Hospicjum Pomorze Dzieciom w ramach projektu: "Świadkowie – Hospicjum To Też Życie". 
Wszystkie ozdoby zostały wykonane w ramach terapii zajęciowej osób pozbawionych wolności. 

Skazani bardzo chętnie uczestniczą w akcjach pomocowych. Czują się wtedy potrzebni. Wielu z nich wie czym jest choroba i jej nieodwracalne skutki. Wiedzą czym jest cierpienie i poczucie straty. Pomagając innym pomagają też w jakiś sposób sobie samym 

- mówi kpt. Katatrzyna Wojtyna terapeutka i kierownik oddziału terapeutycznego.


Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jest u Państwa taka otwartość na ideę hospicyjną. Czuć niesamowitą atmosferę, świadomość potrzeb społecznych, kreatywność i ducha aktywności. Rękodzieło, które trafiło do Hospicjum bardzo nas ujęło. Bardzo precyzyjnie wykonane ozdoby świąteczne naprawdę nas wszystkich wzruszyły

- dziękuje funkcjonariuszom elbląskiego aresztu Ewa Liegman Prezes Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Odkąd uruchomiliśmy Akcję: "12,500 Tysiąca Aniołów" okazuje się, że wystarczy 8 złoty miesięcznie, aby zapewnić 1 godzinę kompleksowej opieki medycznej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Anioły spotykamy również w takich osobach jak wy – komentuje Ewa Liegman.

Areszt Śledczy w Elblągu od wielu lat angażuje się w prace charytatywne i akcje pomocowe na rzecz lokalnego środowiska. Stałym elementem i metodą oddziaływań resocjalizacyjnych jest wspólpraca z elbląskim Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak, Domem Pomocy Społecznej Niezapominajka, czy Fundacją Końske Zdrowie. 

Kpt. Anna Downar 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.