› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląska gala konkursu „Ośmiu Wspaniałych” już 25 kwietnia

› zapowiedzi ponad rok temu    24.04.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg, XX edycja Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, 29 maja 2018 r.Elbląg, XX edycja Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, 29 maja 2018 r. fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

 "8 wspaniałych" to konkurs z tradycjami. Jego przesłanie jest proste: wystarczy niewielu, by zmienić tak wiele. W całej Polsce samorządy nagradzają tych, którzy swoją postawą społeczną szczególnie wyróżniają się na tle swoich rówieśników. A później przychodzi czas na galę ogólnopolską.

Już 25 kwietnia o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema 37 odbędzie się Gala XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 wspaniałych", podczas której poznamy tych, którzy swoją postawą wyróżniają się i zasługują na uznanie.

Laureaci konkursu swoją działalność prowadzą w szkolnych klubach, domach pomocy społecznej, schroniskach, szpitalach czy hospicjach. Uczestniczą w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności oraz pieniędzy dla potrzebujących.

Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” realizowany jest obecnie w 85 miastach Polski. Elbląg dołączył do niego w 1998 r. i może poszczycić się pięciokrotnie zdobytą nagrodą Ogólnopolskiego Laureata Konkursu. Po raz pierwszy tytuł ogólnopolskiego laureata w roku 2002 zdobył Krzysztof Grablewski. Po raz drugi Elbląg cieszył się w 2005 r. a tytuł zdobyła Małgorzata Pankiewicz. W 2015 roku gratulowaliśmy Piotrowi Lichockiemu, w roku 2017 - tytuł zdobył Cezary Miecielica, natomiast w ubiegłym roku – laureatem ogólnopolskim został Patryk Pieczarka.

W tym roku w Elblągu obchodzimy już XXI Edycję Konkursu. W przeciągu tych 21 lat wiele szkół i placówek oświatowych zgłaszało swoich uczniów do konkursu.

Od roku 1998r. mamy już „168 wspaniałych”. Należy jednak pamiętać, że zgłoszonych wolontariuszy było dużo więcej.

Na jutrzejszej, uroczystej Gali dowiemy się, kto dołączy do grona Ośmiu Wspaniałych. Laureaci wezmą również udział w Ogólnopolskim Finale Konkursu, który odbędzie się w dniach 7 – 9 czerwca 2019 r. w Białogardzie. Wyjazd na Ogólnopolski Finał jest jedną z nagród ufundowaną przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.