› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląscy maturzyści. Lepsi od średniej, w kraju i w województwie!

› rozwój i edukacja 11 miesięcy temu    12.07.2017
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A

Trwają wakacje, uczniowie rozjechali się na zasłużony odpoczynek. Warto jednak wrócić na chwilę do zakończonych niedawno matur, tym bardziej, że elbląscy maturzyści wypadli w nich naprawdę dobrze.  

Zdawalność egzaminu maturalnego w szkołach prowadzonych przez samorząd Elbląga dla wszystkich typów szkół wynosi 82,2% (w kraju 78,5%, w województwie warmińsko-mazurskim – 74%). W elbląskich liceach ogólnokształcących wskaźnik zdawalności wyniósł aż 91,5% (w kraju 84,4%, województwie 80,9%), natomiast w technikach – 68,7% (w kraju 67,9%, województwie 61,7%).

Na uwagę zasługuje również poziom zdawanych egzaminów z poszczególnych przedmiotów. Szczególnie zadowoleni są dyrektorzy elbląskich liceów. Z informacji przekazanych przez licea wynika, iż średnie wyniki licealistów są również wyższe od średnich wyników w województwie warmińsko-mazurskim oraz kraju.

W I LO wyższe wyniki na poziomie podstawowym uzyskano z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Najlepiej wypadł egzamin z języka angielskiego – średnia szkoły 88%, najwyższa średnia klasy 95% - 22 absolwentów uzyskało wynik 100%. Siedmiu absolwentów uzyskało również  najwyższy wynik, 100% z matematyki. Natomiast na poziomie rozszerzonym najwyższe wyniki uzyskano z j. polskiego, z j. angielskiego, biologii, chemii i geografii.

W II LO przedmioty zdawane na poziomie podstawowym zaliczono na poziomie powyżej średniej krajowej. Wielu uczniów uzyskało indywidualnie z języka angielskiego na poziomie podstawowym wynik 100% i powyżej 90%. Na uwagę zasługują wyniki klasy medycznej, która na poziomie podstawowym z języka polskiego uzyskała średni wynik 74,2 %, z matematyki 87,2 %, z języka angielskiego 96,4 %, a na poziomie rozszerzonym 87,1 %. Znacząco wzrosły wyniki z matury na poziomie rozszerzonym z biologii (76,1%, w kraju 37%) i chemii (81,6%, w kraju 41%), zarówno w stosunku do roku ubiegłego, jak i średniej wojewódzkiej i krajowej.

Powody do zadowolenia mają również dyrektorzy techników, np. w Zespole Szkół Mechanicznych osiągnięto następujące wyniki:

 • j. angielski poziom podstawowy – średni wynik 67,7%, 41 osób z wynikiem 80% i więcej, 
 • j. angielski poziom rozszerzony – średni wynik 45,4%, 20 osób z wynikiem 60% i więcej, 
 • matematyka poziom podstawowy – średni wynik 46,1%, 11 osób z wynikiem 80% i więcej, 
 • informatyka poziom rozszerzony – średni wynik 35,3%, 2 osoby z wynikami 50% i 70%.

Wyniki uzyskane na maturze są podstawą przy rekrutacji na studia a te osiągnięte gwarantują uczniom dostanie się na uznane i renomowane uczelnie w Polsce.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ najlepiej II LO
11 miesięcy temu 2
Zdecydowanie najlepiej zdali uczniowie II LO https://www.oke.lomza.pl/jsmal...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niko
11 miesięcy temu ocena: 67%  1
W Zespole Szkół Mechanicznych zdawalność - 68,5 proc. I to ma być powód do zadowolenia? Informacje o wynikach są dostępne na stronie OKE Łomża, i tam jest podane m. Elbląg, zdawalność wszystkich typów szkół - 79%, LO - 85%, a w technikum 68%. A licząc wskaźnik dla kraju i województwa dla szkół prowadzonych tylko przez samorządy, także będzie inny, niż ten na który powołuje się w artykule! Zatem nie można porównać wskaźnika dla szkół prowadzonych przez samorząd, ze szkołami prowadzonymi przez samorząd i niepublicznymi!!!
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.