› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg. Za pobicie 11-latka pięć lat więzienia i trzy tysiące zł nawiązki

› sąd 11 miesięcy temu    11.10.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Za pobicie 11-latka pięć lat więzienia i trzy tysiące zł nawiązki  fot. archiwum elblag.net

Sąd Rejonowy w Elblągu 16 maja tego roku skazał Piotra U. łącznie na 5 lat więzienia za pobicie 11-letniego Michała oraz groźby karalne i zranienie nożem Henryka A. Prokuratura Rejonowa w Kartuzach odwołała się od wyroku. Wczoraj (10.10.) Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy wyrok na Piotra U. 

Przypomnijmy: 24 listopada 2016 roku Piotr U. zaatakował 11- letniego chłopca. Mężczyzna zepchnął go z siodełka roweru, okładał pięściami i kopał po głowie. Był już notowany za groźby i uszkodzenie mienia. Policja przesłuchała go i wnioskowała o dozór policyjny do Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Ta zdecydowała, że sprawca miał się stawiać na komendzie trzy razy w tygodniu. Mężczyzna jednak nie przestrzegał zastosowanego dozoru policyjnego.

Prokurator Okręgowy w Elblągu 5 grudnia wystąpił do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku o wyznaczenie innej jednostki do kontynuowania postępowania dotyczącego pobicia 11-latka. Prokurator Regionalny uznał, że w celu uniknięcia zarzutów braku obiektywizmu (chodziło o powiązania rodzinne Piotra U.), sprawę przekazano do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, by ta wyznaczyła inną prokuraturę rejonową. Wybrała tę w Kartuzach. Dodatkowo prokurator regionalny miał zastrzeżenia wobec sposobu prowadzenia sprawy przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu. Oprócz pobicia nastolatka na Piotrze U. ciążył zarzut gróźb karalnych i zranienie nożem Henryka A.

16 maja Sąd Rejonowy w Elblągu skazał Piotra U. na karę łączną 5 lat pozbawienia wolności. Zasądził również nawiązkę na rzecz poszkodowanych – 2300 zł na rzecz Henryka A. oraz trzech tysięcy złotych na rzecz 11-letniego Michała.
Wyrok był nieprawomocny i od niego odwołała się Prokuratura Rejonowa w Kartuzach. Wczoraj (10.10.) Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy wyrok na Piotra U. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.