› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg. Pomóżmy Jasiowi w walce o zdrowie i normalne życie

› dzieci i rodzina ponad rok temu    4.01.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Pomóżmy Jasiowi w walce o zdrowie i normalne życie  fot. nadesłane

Jaś Olbryś całe swoje siedmioletnie życie walczy z mukowiscydozą, nieuleczalną chorobą ogólnoustrojową. Codzienność to rehabilitacja, pobyty w szpitalu i wizyty w przychodniach oraz przyjmowanie leków. Matka chłopca apeluje o pomoc. Przyjdź na koncert charytatywny w niedzielę (7.01) do Klubu Mjazzga (ul. Kowalska) i kup bilet cegiełkę. Poniżej piszemy jak możesz pomóc w inny sposób.

Jaś Olbryś  od urodzenia zmaga się z mukowiscydozą - genetyczną, nieuleczalną chorobą. Rodzice dowiedzieli się o tym z wyników badania przesiewowego noworodków.  Tak rozpoczęła się bezustanna walka o zdrowie chłopca.

Codzienność Jasia to systematyczne przyjmowanie leków mukolitycznych, leków na wątrobę, trzustkę oraz witamin - kilka razy dziennie. Lek na trzustkę przyjmowany jest przez Jasia do każdego posiłku zawierającego tłuszcz, dziennie jest to 15 kapsułek, aby Jaś mógł prawidłowo przyswajać składniki odżywcze z posiłków. 
Wykonywanie 6 inhalacji dziennie z leków rozszerzających oskrzela, leków mukolitycznych i nawilżających układ oddechowy, w zaostrzeniach choroby nawet do 12 inhalacji dziennie

- wylicza Agnieszka Olbryś, mama Jasia. To nie wszystko, do tego dochodzą: częste wizyty u lekarzy i w poradniach specjalistycznych oraz pobyty w szpitalu.

Mimo wielu problemów Jaś jest zwyczajnym 7 - letnim chłopcem, który wbrew wszystkiemu chodzi do szkoły i świetnie się uczy.

Jaś lubi gdy mu się czyta książki, uwielbia się bawić klockami, figurkami, grać w gry planszowe, oglądać bajki, grać na komputerze ;). Gdy tylko pogoda dopisuje lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, spacerując, biegając, bawiąc się w swoje wymyślone misje :)

- opowiada pani Agnieszka. 

Chłopiec jest pod całodzienną obserwacją.

Zawsze musimy być czujni, obserwować jak Jaś oddycha, jak kaszle, jak się czuje, aby szybko zareagować z odpowiednimi antybiotykami, lekami i inhalacjami

- podkreśla mama Jasia.

Chłopiec jest objęty programem "domowej rehabilitacji" dzięki Polskiemu Towarzystwu Walki z Mukowiscydozą w Gdańsku.

Przychodzi do nas do domu Nasza Fizjoterapeutka Ania i wykonuje z Jasiem rehabilitację oddechową

- wyjaśnia Agnieszka Obryś. 

Jaś jest również podopiecznym Fundacji Matio w Krakowie. Można pomóc Jasiowi przekazując 1 procent podatku na leczenie i sprzęt rehabilitacyjny. Podajemy niezbędne informacje: nr KRS 00000 97 900 z dopiskiem: DLA JANA OLBRYSIA 
lub przekazując darowiznę na rachunek bankowy: 55 2490 0005 0000 4530 7261 9403 z dopiskiem dla Jana Olbryś. Do przelewów zagranicznych: IBAN: PL 55 2490 0005 0000 4530 7261 9403 SWIFT ALBPPLPW

Pieniądze są niezbędne:

Musimy szukać pomocy wszędzie gdzie się da, ponieważ leczenie i cały osprzęt dotyczący walczenia z mukowiscydozą jest bardzo kosztowny i z każdym rokiem ceny rosną

- tłumaczy pani Agnieszka. 

Na rzecz  Jasia Olbrysia Lepszy Elbląg (Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu) organizuje Koncert Charytatywny w niedzielę 7 stycznia o godz. 18 w  Klubie Mjazzga, przy ul. Kowalskiej 1-2C. Wstęp to cegiełki po 5 zł, 10 zł lub 20 zł.

Każda złotówka się przyda!

- mówi Maria Żejmo z Lepszego Elbląga. 

Podczas koncertu wystąpią:

Marta Gałuszewska
Gracjan Kalandyk
Przemysław Fryc
Sakin OL
Bartosz Furman
India
Holly Guns
na dj'ce Kiddie i Mylo

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ hee
ponad rok temu 1
siepomaga ?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.