› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg: Pomoc przedmedyczna w ruchu drogowym

› policja ponad rok temu    24.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Pomoc przedmedyczna w ruchu drogowym

Wiele osób zapytanych dlaczego nie udzielają pierwszej pomocy odpowiada, że nie potrafi tego robić, nigdy nie było na kursach pierwszej pomocy, nie interesowało się tą tematyką – nie można tego powiedzieć o uczestnikach warsztatów jakie odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu.

Uczniowie 21 szkół z terenu miasta i powiatu uczestniczyli  dziś w warsztatach pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zorganizowali imprezę, która promowała bezpieczne zachowania na drodze oraz czynności, które podejmiemy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego w przypadku wystąpienia wypadku. Świadomy kierowca, świadomy pieszy – to gwarancja bezpieczeństwa na drogach.

- Aby stosować się do zasad ruchu drogowego trzeba je najpierw poznać i umieć stosować  - na naszych warsztatach przekazywaliśmy tą cenną wiedzę. Jest to szczególnie ważne teraz przed rozpoczęciem sezonu rowerowego – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek realizujący blok tematyczny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.