› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg. Policyjne spotkania z młodzieżą

› policja ponad rok temu    15.11.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Policyjne spotkania z młodzieżą  fot. nadesłane

Policjanci z prewencji kryminalnej przeprowadzili spotkania w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Wyżynnej. Łącznie w zajęciach wzięło udział 47 uczniów.

Zajęcia podzielone były na te z Cyberprzemocy, w których wzięli udział uczniowie klasy VII prowadzone przez asp. szt. Dariusza Komosińskiego oraz zajęcia na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. W drugich wzięło udział 21 uczniów klasy VI.

Młodzież dowiedziała się, m.in. co oznacza termin „nieletni” i jakie kategorie osób obejmuje. W tym kontekście uczniowie zapoznali się z odpowiedzialnością, jaka na nich ciąży w związku z dopuszczeniem się nieodpowiednich zachowań naruszających przepisy kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego oraz skarbowego.

Od dziś natomiast rusza policyjny cykl spotkań w teatrze. Policjanci po spektaklu „My dzieci z dworca Zoo” spotykają się z widzami i rozmawiają na temat uzależnień i nie tylko.

Narkotyki, dopalacze a także odpowiedzialność prawna nieletnich to tematy spotkań z młodzieżą, które prowadzone są przez policjantów z prewencji kryminalnej. Miejscem tych spotkań jest Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji od lat współpracują z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Aktorzy przedstawiają na deskach Małej Sceny spektakle dotyczące różnego rodzaju problematyki, którą zajmuje się również policja. W najbliższy czwartek młodzież szkolna będzie miała możliwość obejrzenia spektaklu i wzięcia udziału w policyjnej dyskusji.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.