› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg: Policjant opowiadał o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko

› policja ponad rok temu    10.01.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Policjant opowiadał o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko

Ferie Zimowe 2018  już całkiem blisko, wiec zajęciami z blisko setką dzieci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu rozpoczęty został cykl spotkań dotyczących bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym właśnie podczas zimowego wypoczynku.

- Podczas takich lekcji uwrażliwiamy najmłodszych uczestnikami ruchu drogowego na zagrożenia z jakimi mogą spotkać się podczas zabaw w pobliżu dróg, mostów czy torów kolejowych – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - W prezentacji poruszamy tematy wyboru bezpiecznego miejsca do zabawy, jazdy na sankach, nartach czy łyżwach.

W tym celu pomocy jest film profilaktyczny, który został nagrany w zeszłym roku wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu, w ramach programu Erasmus+ Safe School. Z niego możemy dowiedzieć się jak niebezpieczna jest jazda na sankach w pobliżu drogi. Poza aspektami charakterystycznymi dla tej pory roku, przypominane są zasady bezpiecznego zachowania na przejściach dla pieszych.

- Prosimy także najmłodszych by byli ambasadorami prawidłowych zachowań i przypominali o nich dorosłym – dodaje Wiktor Kaczmarek.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czysta woda - urody doda.
ponad rok temu ocena: 100%  1
Panowi Policjanci. Duża prośba. Znacie powiedzenie: Ja cię widzą - tak cię piszą ? Nie stać Waszych przełożonych na 1 zł lub 2 zł ? - Tyle kosztuje myjnia bezdotykowa. A zobaczcie jak wyglądają Wasze radiowozy ? - Jest na nich tygodniowe i dwutygodniowe błoto. - Nie wstyd Wam takim autem jeździć po mieście i jeździć na interwencje ? - Takie niechlujstwo z pewnością nie buduje autorytetu lokalnej Policji.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.