› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg: Policjanci spotkali się z uczniami

› policja 4 miesiące temu    18.05.2019
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Policjanci spotkali się z uczniami fot. KMP w Elblągu

Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej przeprowadzili 4 spotkania w Szkole Podstawowej w Tolkmicku. Ich temat to: „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W spotkaniach wzięło udział 85 uczniów klas 6, 7 i 8 oraz 3 gimnazjum. Policyjną prelekcję poprzedziło odtworzenie filmu „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

- Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia – mówi mł. asp. Katarzyna Stankiewicz z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. -  Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwalajmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bartoszz
4 miesiące temu 1
Co za bzdury. Alkohol zabija i niszczy człowieka. Czemu te pieski o tym nie mówią, że od tego wszystkiego się zaczyna. Nie od trawki czy tabletki tylko od alkoholu. Propaganda jak za czasów Gebbelsa. Marihuana ma w hu. więcej czynników przydatnych niż alkohol, kawa czy papierosy. Brawo system.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.