› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg: Odpowiedzialność prawna nieletnich

9 miesięcy temu    28.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Odpowiedzialność prawna nieletnich

Prewencja kryminalna to zapobieganie przestępstwom. Policjanci z tego właśnie wydziału spotykają się z dziećmi oraz młodzieżą szkolną i edukują zapobiegając jednocześnie przestępstwom. W Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu odbyło się spotkanie edukacyjne na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. W spotkaniu wzięło udział 25 uczniów jednej z VI klas.

Prewencja kryminalna to wszystkie działania mające na celu zmniejszenie ilości przestępstw poprzez ograniczenie okazji do ich popełniania. Mundurowi z Elbląga zajmujący się profilaktyką odwiedzają szkoły podstawowe, średnie oraz są wszędzie tam gdzie mogą edukować dzieci i młodzież również w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W swoim zakresie działań policjanci mają zapobiegać zagrożeniom. I tak się dzieje. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką potrafią nie tylko znaleźć przyczynę popełnionych przestępstw, ale wiedzą także w jaki sposób im zapobiegać. Potrafią dostrzegać objawy zjawisk kryminogennych oraz cechy osób i ludzi zagrażających bezpieczeństwu.

Mówią o dopalaczach, narkotykach, alkoholu. Edukują młodzież z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W najbardziej zrozumiały sposób tłumaczą na czym polega odpowiedzialność prawna nieletnich - tak też było podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.