› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg: Nim na dobre rozpoczną się ferie…

› policja ponad rok temu    19.01.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Nim na dobre rozpoczną się ferie…

Policjanci dzielnicowi z Rewiru I Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w czasie poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych zorganizowali 10 spotkań z uczniami szkół podstawowych.

Podczas spotkań mowa była o spędzaniu wolnego czasu na zabawach oraz bezpieczeństwie podczas takiego właśnie zimowego wypoczynku. Policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową nr 14, 18, 21, 8 i 9 oraz Gimnazjum nr 2. We wszystkich spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 600 uczniów.

Po spotkaniu z policjantami najmłodsi zostają zwykle z dwiema rzeczami: odblaskami oraz wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Zwykle też policjanci są zapraszani na kolejne spotkania, bo o bezpieczeństwie nie można powiedzieć za mało.

- Dla policjantów dzielnicowych styczeń jest szczególnym miesiącem – mówi podinsp. Piotr Cioła naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. – Za chwilę rozpoczynają się zimowe ferie,  więc chcemy tę niezbędną wiedzę uczniom przekazać jeszcze przed nimi.

Tematy jakie policjanci poruszają z najmłodszymi to: bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu, odblaski oraz widoczność na drodze. Kontynuowany jest też  program a także jak zachować się gdy zaczepia ktoś obcy.

kom. Krzysztof Nowack, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.