› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg. Niebawem rozbudują Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny

› bieżące ponad rok temu    28.03.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Niebawem rozbudują Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny

Modernizacja Młodzieżowego Ośrodka Terapeutycznego KARAN „Dom Zacheusza” w Elblągu będzie po to, by podnieść standardy leczenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Ukazało się ogłoszenie o przetargu na przebudowę obiektu. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 31 października 2019 roku. 

We wrześniu 2003 roku zarejestrowano w Centrum Zdrowia Publicznego, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny KARAN „Dom Zacheusza”. W nim stacjonarnie leczono uzależnienia u dzieci i młodzieży, pomocy udzielano im także w poradni uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz wspomagano współuzależnionych. Pierwszy pacjent do ośrodka stacjonarnego został przyjęty 9 listopada 2003 roku. 1 kwietnia 2004 r. została otwarta Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Po latach ośrodek wymaga przebudowy i rozbudowy. Wszystko po to, by podnieść standardy leczenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w poradniach ośrodka oraz utworzyć dla nich specjalistyczny ośrodek wsparcia.
Jest już potrzebna dokumentacja, ogłoszono więc na przetarg na realizację inwestycji. Obiekt ma być gotowy na koniec października 2019 roku.

Zainteresowane firmy mogą się zgłaszać do 11 kwietnia tego roku. O tym  kto zwycięży zdecyduje: cena (60 procent), okres gwarancji na roboty budowlane (20 proc.), okres gwarancji na wyposażenie (15 proc.) i aspekt społeczny (5 proc.). 

Zakres prac przedsięwzięcia obejmuje:

przebudowę obiektu istniejącego dwukondygnacyjnego;
rozbudowę budynku istniejącego;
wykonanie zagospodarowania terenu z drogą wewnętrzną, chodnikami i miejscami postojowymi.
W ramach przedmiotowej inwestycji zostaną wykonane również nowe nawierzchnie drogi, parkingów oraz ciągów pieszych. 

Będzie:

sześć gabinetów do terapii indywidualnej, dwa gabinety do terapii grupowej dzieci autystycznych, integracji sensorycznej, biofeedbacku, socjoterapeutycznych z rodzicami, jedna sala będzie z lustrem weneckim.

W ośrodku stacjonarnym planowane jest polepszenie warunków bytowych i spełnienie wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Zwiększy się liczba pokojów z 4 do 7, będą sale do nauki i wypoczynku, izolatka, pomieszczenie do składowania odpadów medycznych i wiele innych.

Całkowita wartość projektu to 3 233 335,00 zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych wyniesie 2 609 858,91 zł (podpisana została umowa przez prezydenta Elbląga i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ j23
ponad rok temu 1
a gdzie napisano że to instytucja KSIĘDZA,.......
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.