› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg. Nie dajmy się cyberprzemocy

› policja ponad rok temu    19.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Nie dajmy się cyberprzemocy  fot. KMP w Elblągu

Policjanci z prewencji kryminalnej prowadzą w szkołach spotkania z dziećmi i młodzieżą. W październiku odwiedzili 4 szkoły podstawowe i gimnazja, w których wzięło udział ponad 100 uczniów. Edukacja i profilaktyka realizowana jest przez policjantów wielotorowo. Mówiono o cyberprzemocy, a także o odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne. W spotkaniach uczestniczyli także rodzice.

Policjanci byli, między innymi w Szkole podstawowej Nr 1 oraz Zespole Szkół Pijarskich. Tam przeprowadzili zajęcia dla klas II i III a także dla rodziców. Mówili, między innymi o cybeprzemocy. 
– Spotkania z uczniami są potrzebne ale chcemy docierać również do ich rodziców – mówi nadkom. Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. – Zupełnie inna grupa to nauczyciele i wychowawcy. Podczas spotkań mówimy o sygnałach, na które należy zwrócić uwagę, bo te z kolei mogą mówić o różnych występujących zagrożeniach. – kończy Marek Cieślak.

Spotkania dotyczyły zagrożeń związanych z cyberprzemocą i szeroko pojętej „sieci” oraz elektronicznych systemów komunikacji internetowej. Policjanci tłumaczyli co należy robić by nie stać się ofiarą cyberprzemocy a także jak reagować na tego typu przestępstwo. Dodatkowe tematy, które poruszali mundurowi to odpowiedzialność prawna nieletnich za czyny karalne. W czterech spotkaniach wzięło udział ponad 100 dzieci. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.