› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg. Nastolatek kradł, by mieć na kolejną dawkę

› bieżące 10 miesięcy temu    24.09.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Nastolatek kradł, by mieć na kolejną dawkę  fot. Freepik.com

„Po raz pierwszy sięgnął po nie w wieku 15 lat. Uzależnił się do tego stopnia, że wciągnął w to swoich braci. Oszukiwał, zaczął kraść i wynosić wszystkie cenne rzeczy z domu, aby mieć tylko na kolejną dawkę”. To jedna z wielu tragicznych historii, które przeżyli rodzice szukający pomocy w elbląskim Stowarzyszeniu Szansa Na Rozwój. 

Osób, które mają poważne problemy z powodu narkotyków czy dopalaczy ciągle przybywa. 

Nasze stowarzyszenie działa od pięciu lat. Coraz więcej osób szuka u nas pomocy. Zrozpaczeni rodzice pytają co mogą zrobić, gdy ich dziecko jest uzależnione od narkotyków

- mówi Mateusz Milanowski, prezes Stowarzyszenia Szansa Na Rozwój.

Oto jedna z historii, którą przeżyli rodzice:

Po raz pierwszy sięgnął po nie w wieku 15 lat. Uzależnił się do tego stopnia, że wciągnął w to swoich braci. Oszukiwał, zaczął kraść i wynosić wszystkie cenne rzeczy z domu, aby mieć tylko na kolejną dawkę. Wizytom policji i pogotowia nie było końca. Ostatecznie nie ukończył szkoły, a co gorsze trafił na oddział psychiatryczny.

Takich tragicznych historii, które z trudem opowiadają rodzice jest coraz więcej. Jedną z nich będzie można usłyszeć podczas konferencji „Miękkie narkotyki, twarde zagrożenie, która dbędzie się 2 października (wtorek) w godzinach od 11.00 do 14.00 w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25. Zaprasza Stowarzyszenie Szansa Na Rozwój. 

Czym są dopalacze? Jak groźne są dla zdrowia i życia naszych dzieci? Co zrobić, gdy zauważymy, że nasze dziecko zażywa dopalacze? Z jakimi konsekwencjami prawnymi może liczyć się osoba posiadająca dopalacze? Na te i, wiele innych pytań dotyczących problemu nowych narkotyków odpowiedzą specjaliści 

- wyjaśnia  Mateusz Milanowski.

Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawicie policji, sanepidu i terapeuci. Organizatorzy szczególnie zachęcają do przyjścia: rodziców, nauczycieli, pedagogów i wszystkie inne osoby pracujące z młodzieżą.

Organizacja zaprasza także do swojej siedziby, przy ul. Związku Jaszczurczego 17, pok.113.  W każdą środę o godz. 17 odbywają się spotkania. Można się skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@szansanarozwoj.com lub telefonicznie 55 649-11-44. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Tylko solidne baty pomogą.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.