› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg - moja mała Ojczyna - zajęcia edukacyjno wychowawcze dla uczniów

› bieżące 2 miesiące temu    17.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg - moja mała Ojczyna - zajęcia edukacyjno wychowawcze dla uczniów fot. Nadesłane

Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu był autorem i realizatorem projektu pn. „Elbląg - moja mała Ojczyna - zajęcia edukacyjno wychowawcze dla uczniów”. Projekt kierowany był do uczniów elbląskich placówek edukacyjno – wychowawczych.

W ramach zaplanowanych działań odbyły się liczne zajęcia warsztatowe, plastyczno-techniczne, wyjścia tematyczne z przewodnikiem, lekcje muzealne. „Szklakiem elbląskich legend”, „Stąd pochodzę – czyli historia Elbląga w słowach i obrazach”, „Elbląskie mniejszości etniczne i narodowe”, „Pocztówka z Elbląga”, to przykładowa tematyka zajęć, w których brali udział uczniowie z elbląskich szkół podstawowych.

Przeprowadzony został także konkurs, gra edukacyjna oraz wykład pt.: „Dziecko dwujęzyczne w szkole”. Najważniejszymi celami przedsięwzięcia było zwiększenie wiedzy uczestników na temat swojej małej ojczyzny – miasta Elbląga, jego historii, zabytków, legend. Wykorzystywano do tego metody rozwijające wyobraźnię i kreatywność, inscenizacje, gry dydaktyczne, gry terenowe, quizy, tak, by praca, głównie zespołowa, integrowała i była radością dla uczestników projektu.

Projekt zrealizowany dzięki udziałowi Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu w „Programie integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030”, a finansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.