› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg. Koński Park dla Wszystkich

› bieżące ponad rok temu    25.10.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Koński Park dla Wszystkich  fot. Fundacja Końskie Zdrowie

Na terenie Fundacji  Końskie Zdrowie powstał Koński Park dla Wszystkich z punktem obserwacyjnym oraz dwiema strefami: aktywności ze slack line i relaksu z hamakami (dostępnymi latem). 

Na terenie Fundacji Końskie Zdrowie został zagospodarowany park. Na wzniesieniu znajduje się  punkt obserwacyjny, gdzie można bezpiecznie "parkować" wózki dla osób niepełnosprawnych. Wyznaczono strefy odpoczynku z zamontowanymi hamakami, umożliwiających relaks, także osobom niepełnosprawnym.

Zadbano również o miejsca aktywności, potrzebne podczas hipoterapii, jak i po zajęciach. Rozwieszono specjalne liny do ćwiczenia równowagi.

Cały teren jest ogrodzony. 

Nadzór Fundacji Końskie Zdrowie m.in. nad terenem parku daje także pewność, że miejsce to nie zostanie zdewastowane oraz będzie na bieżąco używane, przeglądane technicznie i konserwowane. Długo będzie służyło dobru wspólnemu społeczności lokalnej

- zapewnia Ewa Obrycka-Błaut z Fundacji Końskie Zdrowie. 

Na terenie ośrodka Fundacja prowadzi różne formy działalności na rzecz mieszkańców, począwszy od prowadzenia hipoterapii, poprzez działania związane z rekreacją, aktywnym wypoczynkiem młodzieży, działalność sportową, aż po działania związane z resocjalizacją.

Podstawowym celem Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom niepełnosprawnym z terenu miasta Elbląga i okolic. Pomoc ta niesiona jest za pomocą hipoterapii.

Hipoterapia jest formą rehabilitacji polegającą na wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych na koniu, dzięki którym u chorych dzieci następuje poprawa sprawności ruchowej oraz zmniejszenie zaburzeń równowagi. Hipoterapia ma również olbrzymie znaczenie dla sfery psychicznej dzieci

- wyjaśnia  Ewa Obrycka-Błaut. 

Za pomocą hipoterapii mogą być usprawniane dzieci z porażeniem mózgowym, zespołem Downa, z dysfunkcją narządów ruchu o różnej etiologii. Fundacja współpracuje z Przychodnią Rehabilitacyjną dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej-Domy Dziennego Pobytu. Przez 25 lat działalności Fundacji z zajęć rehabilitacyjnych skorzystało kilkaset osób.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.