› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Elbląg. 22 nieletnich na tzw. gigancie (ucieczce)

› policja ponad rok temu    2.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. 22 nieletnich na tzw. gigancie (ucieczce)

Policjanci są na półmetku wakacyjnych działań, w tym spotkań z dziećmi na koloniach i półkoloniach. Połowa wakacji to również czas na podsumowanie dotychczasowej pracy mundurowych. 

Przez ponad miesiąc policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019" działali w 52 szkołach na terenie miasta i powiatu elbląskiego. W tym czasie odbyli 310 spotkań. Największa część, bo aż 254, dotyczyła dzieci z klas podstawowych. Program tych spotkań był zróżnicowany, a policjanci dostosowywali omawiane tematy do wieku odbiorców. Mówiono o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, podróżowaniu, unikaniu codziennych zagrożeń oraz profilaktyce uzależnień. W tym poruszane były także zagadnienie dopalaczy.

Ponadto policjanci kontrolowali miejsca zorganizowanego, letniego wypoczynku. Kontrole  prowadzone były wspólnie z pracownikami Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu, pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Pożarnej. Kontroli poddano legalność prowadzonych obozów, przygotowanie merytoryczne kadry pedagogicznej, stan obiektów oraz zabezpieczenie terenu. Nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. 

Podczas wakacji policjanci ujawnili 22 nieletnich, którzy byli na tzw. gigancie (ucieczce) z domów rodzinnych, placówek opiekuńczych i wychowawczych. Wszyscy bezpiecznie wrócili do domów. Wśród kontrolowanej młodzieży były 4 przypadki stanu po alkoholu i jeden przypadek stanu po środkach odurzających. 

Na drogach policjanci nie odnotowali wypadków z udziałem dzieci. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.