› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Ekipa "Młodzi i Krzywda" przygotowuje kolejny koncert

› bieżące 10 miesięcy temu    1.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ekipa

Ekipa „Młodzi i Krzywda” rozpoczyna pracę nad kolejnym koncertem. Właśnie trwa nabór osób chętnych do wspólnego, muzycznego eksperymentowania. Pierwsze spotkanie już 7 marca w Młodzieżowym Domu Kultury. Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

„Moja Niepodległa” to próba zaangażowania młodych ludzi do stworzenia własnej, indywidualnej definicji niepodległości poprzez wypowiedź artystyczną i wspólne działanie. Pod tym tytułem kryje się czwarta edycja przedsięwzięcia artystycznego „Młodzi i Krzywda” pod kierownictwem Bartka Krzywdy - elbląskiego muzyka, kompozytora, aranżera i producenta muzycznego. Tym razem działania prowadzone będą przez Spółdzielnię Socjalną IDEA we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu oraz Departamentem Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego. A wszystko za sprawą projektu o tym samym tytule, którego finał zaplanowano na długi majowy weekend.

W 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji  postanowiliśmy wykorzystać muzykę do wspólnego świętowania

– podkreśla Bartosz Krzywda.

Spotkania będą miały na celu realizację nawet najdziwniejszych pomysłów uczestników, odkrycie przez nich pokładów własnej wyobraźni, rozwijanie zdolności, a także poznanie tajników pracy nad materiałem dźwiękowym. Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę zmajstrowania czegoś z niczego i stworzenia fajnego wydarzenia artystycznego. Poszukujemy wszystkich, którym się po prostu chce. Mogą to być: wokaliści, instrumentaliści, tancerze, raperzy, poeci, youtuberzy, filmowcy, fotografowie. Mogą to być też ci, którzy jeszcze nie znaleźli swojej drogi i po prostu chcą spróbować działać kulturalnie.

– dodaje muzyk.

Działanie to jest dla nas ważne z wielu powodów - przede wszystkim dlatego, że udział w nim mogą wziąć absolutnie wszyscy zainteresowani w wieku 5-18 lat - bez wyjątku. Nadrzędna idea jaka nam przyświeca brzmi: "Bądź twórczy! Wychodź z szablonów! Nie bój się działać! Możesz wszystko!"

– informuje Anna Łebek-Obrycka, koordynatorka projektu z ramienia Spółdzielni Socjalnej IDEA.


Próby odbywać się będą w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu na Wyspie Spichrzów (Warszawska 51), więc do dyspozycji będzie profesjonalny sprzęt oraz instrumenty. W działaniach wspierać będą grupę pedagodzy i animatorzy IDEI.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 marca (środa) o godz. 17.00 w sali muzycznej MDK na Warszawskiej.

Ci, którzy nie mają możliwości stawić się na nim osobiście mogą zgłaszać chęć udziału do dnia 11 marca 2018 roku drogą elektroniczną na adres: biuro@idea.elblag.pl lub telefonicznie:

 • Bartek Krzywda (kierownik artystyczny), tel. 510 274 186
 • Anna Łebek-Obrycka (koordynatorka projektu), tel. 572 538 170

Koncert organizowany jest w ramach projektu "Moja Niepodległa" realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną IDEA przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.