› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Edukacyjny festyn na Kalbarze

› bieżące ponad rok temu    26.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Edukacyjny festyn na Kalbarze fot. UM Elbląg

Tegoroczny festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy zachwycił wszystkich obecnych na torze Kalbar. Dopisała nie tylko znakomita frekwencja, ale także wakacyjna pogoda, która wręcz zapraszała do wyjścia z domów i wzięcia udziału w zabawie.

Festyn wystartował punktualnie o 16:00 i od samego początku oglądaliśmy tworzące się kolejki do punktów z bezpłatnymi atrakcjami. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zameldował się ze stanowiskiem z paintballem, co cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Nasi Partnerzy przygotowali także atrakcyjny tor przeszkód oraz strefę zabaw.

Dzięki obecności firmy WAITW mieszkańcy mogli wypróbować jazdy na elektrycznych rowerach i gokartach, a także skorzystać ze strefy Gaming Room, gdzie czekały konsole do gier. Nie zabrakło także miejsca na strefę gastronomiczną z przepysznymi kolbami kukurydzy, popcornem oraz potrawami z grilla. Na festynie pojawiło się także Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT z pokazami eksperymentów naukowych, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać tajniki chemii. Szczególnie dużą uwagę dzieci przykuło tutaj urządzenie do pomiaru siły głosu.

W centrum toru, na boisku do piłki nożnej, trwały rozgrywki bubble football, a więc odmiany piłki nożnej polegającej na poruszaniu się w nadmuchanej bańce. Na fanów piłki czekał także stół do teqball’a, na który zawitali później nasi sąsiedzi z ul. Agrykola, a więc piłkarze Olimpii Elbląg.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy nie mógł odbyć się bez obecności służb Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego. Dzięki nim uczestnicy mogli wysłuchać wykładów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, obejrzeć wnętrze pojazdu policyjnego i ratowniczego, wziąć udział w grze planszowej utrzymanej w tematyce festynu, zasiąść w symulatorze zderzeń, sprawdzić swoją sprawność na rowerowym torze przeszkód oraz przejść po linie z założonymi alkogoglami. Oprócz powyższych atrakcji na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie oraz słodkie upominki.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych imprezach, organizowanych w ramach programu Wakacje z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.