› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka Nic się maturzystom nie stanie !!! Czy ktoś o zdrowych zmysłach uważa, że ktoś tak dużą... ~ pewnyNauczyciele sa tak na maxa niepoważni, nie zdają sobie sprawy jaki roz...dol robią dla tych... ~ PsychonauczycielNauczyciele sa tak na maxa niepoważni, nie zdają sobie sprawy jaki roz...dol robią dla tych... ~ Szkoda gadacBroniarz z ZNP strajkował jak powoływano gimnazja, potem nic nie zrobili by ulżyć nauczycielom... ~ Anty lewak wszystkich strajkujących zwalniamy !!!!!!!!!!!!!!!!!Likwidujemy kartę nauczyciela ustanawiamy... ~ rodzicHmmm.... PAP podaje, że Prezes dyplomowanym zaoferował 9000 brutto. Też nie chcieli. Czyli jest... ~ Krzysztof M.Kto będzie po nich następny? Stawiam na budżetówkę. ~ gośćP. Prezydencie a zostanie Pan z moimi dziećmi w domu bo nie ma kto zostac. a mi nie dadza wolnego... ~ TataWczoraj drzwi otwarte były mega udane. Byłam z córką 11 letnią. Super podejście, dzieciaki... ~ wika

Dzień Dziecka z Elbląskim Bractwem Historycznym

› dzieci i rodzina 11 miesięcy temu    27.05.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dzień Dziecka z Elbląskim Bractwem Historycznym

Elbląskie Bractwo Historyczne przygotowało dużo atrakcji z okazji Dnia Dziecka. 2 czerwca o godzinie 10.00 na terenie położonym w bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy wiejskiej Żurawcu rozpoczną się warsztaty z żywą historią.

Oprócz Elbląskiego Bractwa Historycznego (EBH) udział w warsztatach zapowiedziała Chorągiew Ziemi Malborskiej oraz Kuźnia Pruska z Pasłęka.

Jak poinformował nas Tomasz Marecki z EBH:

Kazimierz Kałędkowski, prezes EBH przekaże figurę świętego Rocha dla wsi Żurawiec, a nasza grupa pomoże przygotować kapliczkę, którą w sobotę poświęci ksiądz proboszcz Zenon Pietrowicz z parafii Jezioro. Figura została wykonana ręcznie z pnia dębowego przez Kazimierza. Święty Roch to patron rolnikow i ogrodników. Ponadto Sołectwo Żurawiec zakupiło materiał, z którego członkowie naszego bractwa – w ramach wolontariatu z pokazem pracy ciesielskiej – wykonają wiatę nad piecem ceramicznym.

Program

 • 10.00 – rozpoczęcie warsztatów
 • turniej łucznictwa
 • walka na miecze miękkie
 • zabawa z ceramiką
 • robienie mydełek
 • 14.00 –  zakończenie
 • ognisko – dla każdego uczestnika kiełbasa uczestnika kiełbasa gratis.

Organizatorami warsztawów są Sołectwo Żurawiec oraz Elbląskie Bractwo Historyczne. Wydarzenie dojdzie do skutku także dzięki wsparciu Urzędu Gminy Markusy. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.