› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Dzień Dziecka na bogato. Sprawdź, jaką ofertę przygotowało Miasto

› dzieci i rodzina ponad rok temu    23.05.2017
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Dzień Dziecka na bogato. Sprawdź, jaką ofertę przygotowało Miasto fot. archiwum elblag.net

Dzień 1 czerwca w Elblągu będzie należał do dzieci. Włodarze miasta jak co roku przygotowali szeroką ludyczną ofertę i zapraszając wszystkich do zabawy, zapewniają, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Będzie wspólna zabawa prowadzona przez Łukasza Geska, będą artystyczne występy dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury, taneczne pokazy, konkursy, wspaniały koncert "Summer Funky Jazz Project", pokaz służb mundurowych oraz zupełna nowość, czyli wypuszczanie kilkuset gołębi pocztowych. Oprócz tego masa atrakcji towarzyszących - zajęć sportowych, ale także kulturalnych, jak projektowanie własnej biblioteki!

Festyn najmłodszych obywateli miejskich odbędzie się na Placu Katedralnym. Tam też imprezę rozpocznie popularny artysta Łukasz Gesek. - W dniu 1 czerwca będziemy mieli również wiele imprez, które będą kierowane i dedykowane dzieciom - zapewniał Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

- Dzień dziecka będzie podzielony na 3 części: o 11:00 na Placu Katedralnym będą wyznaczone strefy zabaw i kultury - mówił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury. - Zabawę będzie prowadził Łukasz Gesek. W tym czasie wystąpią lokalne zespoły dziecięce i młodzi tancerze grupy Cadmans. Nowym zjawiskiem, punktem programu, będzie wypuszczenie kilkuset gołębi pocztowych, żeby pokazać, jak wygląda oblot tak dużej liczby ptaków. W międzyczasie będą pokazy służb mundurowych, czyli to, co dzieli bardzo lubią. Będą pokazy sprzętu, będzie można ubrać się w ich ubrania czy posiedzieć w pojazdach.

O godzinie 16:30 stery przejmą artyści z Młodzieżowego Domu Kultury. Oprócz wystąpień małoletnich muzyków, specjalnie na tę okazję, grupa wykładowców z warszawskiego Uniwersytetu Jazzu przygotowała koncert w ramach projektu "Summer Funky Jazz Project".

- Podczas gali chcielibyśmy zaprezentować dokonania instruktorów dzieci i młodzieży przez ten rok szkolny 2016/17 - wyjaśniała Edyta Lichacz, dyrektor MDK w Elblągu. - Gala będzie trwała dwie godziny. Zaprezentujemy młodzieżowe zespoły muzyczne. Będą również zespoły taneczne. Oferujemy również wernisaż prac dzieci i młodzieży z MDK. Będzie również konkurs z nagrodami. To wszystko przed koncertem wykładowców z Uniwersytetu Jazzu w Warszawie, którzy utworzyli specjalnie na tę okazję projekt "Funky Jazz Project", podczas którego będą przedstawiali muzykę jazz/soul. Będzie zatem dużo tańca, śpiewu i muzyki.

Tego dnia rozstrzygnięty zostanie również konkurs o Generale Nieczuja-Ostrowskim. Miesiąc później natomiast do Elbląga przyjadą mobilne eksperymentatoria w ramach imprezy "Planeta Energii".

- W organizację Dnia Dziecka zaangażowane są prawie wszystkie jednostki oświatowe i sportowe - mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu. - [...] 1 czerwca podsumujemy również międzyszkolny konkurs o Generale Nieczuja-Ostrowskim, który jest organizowany przez Pana Prezydent oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pruszaka. Jako takie novum, dnia 8-9 czerwca w Elblągu odbędzie się wielka impreza: Planeta Energii. Szkoła Podstawowa numer 18 (klasa 3b) wygrała konkurs ogólnopolski i w nagrodę przyjadą mobilne eksperymentatoria. Wszyscy z klas 1-3 będą mogli uczestniczyć w tych zajęciach. Wszystko to od godziny 15:00.

Znakomitą atrakcję przygotowała dla dzieci Biblioteka Elbląska. Warsztaty z architektury wnętrz poprowadzi Adriana Ronżewska-Kotyńska, a uczestnicy sami zaprojektują swoją wymarzoną bibliotekę.

- Postanowiliśmy 1 czerwca zaprząc dzieci do ciężkiej pracy - zapowiadał Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej. - Pani Ada Kotyńska będzie prowadziła warsztaty, jakiej biblioteki dzieci potrzebują. Mamy już meble tekturowe i spróbujemy stworzyć bibliotekę marzeń dziecięcych. Po trzech miesiącach zaprosimy dzieci z powrotem. Będzie to pewnego rodzaju eksperyment społeczny. Ponadto w ramach Ogrodów Polityki przyjeżdża prezes fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, pani Irena Koźmińska. Wieczorem z kolei odbędzie się debata "Po co nam kanon lektur?".

Nie zabraknie rzecz jasna atrakcji sportowo-rekreacyjnych.

- Zajęcia rekreacyjno-sportowe odbędą się w dwóch turach, a w nich m.in.: jump fitness, gra w piłkarzyki, gra w kręgle, strzały do bramki w unihokeja, rzuty do kosza, rzuty podkową czy tor przeszkód. Dla tych, którzy będą chcieli spokojniej spędzić czas, będzie turniej warcabowy

- zakończył Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkanka
ponad rok temu ocena: 0%  1
Oczywiście wszystko w czasie kiedy ludzie będą w pracy... a w weekend żadnych atrakcji dla dzieci... corocznego piegusa również nie będzie...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.