› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej

› zapowiedzi 9 miesięcy temu    14.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej

Śpiewem, recytacją, małymi formami teatralnymi i tańcem już po raz 52. dzieci i młodzież, na co dzień ucząca się w ukraińskich szkołach a także w punktach nauczania języka ukraińskiego na terenie całego kraju, będą opowiadać o swojej kulturze i tradycjach podczas tegorocznej edycji Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej. Odbędzie się on w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i potrwa dwa dni - 19 i 20 maja.

Elbląski Festiwal jest największym i najbardziej popularnym wydarzeniem organizowanym w mieście przez tutejszą mniejszość ukraińską. Jak co roku, sala elbląskiego teatru wypełni się po brzegi dziećmi, ich rodzicami, dziadkami, najbliższymi oraz przedstawicielami mniejszości ukraińskiej z Elbląga i okolic. Przez dwa dni, dzieci – zarówno przedszkolaki jak i ich starsi koledzy ze szkół podstawowych a nawet średnich, będą miały okazję zaprezentować na scenie małe formy teatralne i scenki rodzajowe. Nie zabraknie także utworów muzycznych, czy tańców ludowych. Dla dzieci, szczególnie z mniejszych miejscowości, występ na scenie prawdziwego teatru jest nie lada przeżyciem.

- W imieniu Związku Ukraińców w Polsce serdecznie zapraszam na 52. Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej. Festiwal, który przez długie lata wypracował swoja renomę jest dla dzieci centralnym punktem prezentacji dorobku artystycznego i integracji środowiska, ale również pozwala widzowi na szerokie poznanie kultury ukraińskiej - zachęca Mirosław Prytuła – Wiceprzewodniczący Zarządu Oddziału Elbląskiego Związku Ukraińców w Polsce.

Festiwal rozpocznie się 19 maja o godzinie 10:00 na dużej scenie Teatru. Wstęp wolny. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie występ Wokalnego Zespołu Dziecięcego „Suzirjaczko” pod przewodnictwem Andrzeja Ciupy. Koncert galowy tegorocznego Festiwalu rozpocznie się o 10:30 w niedzielę – 20 maja.

Rafał Sułek

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.