Duże sukcesy elbląskich kajakarzy na międzynarodowych zawodach na Słowacji

› sport ponad rok temu    25.05.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
2 zdjęćPaweł Krause i Jarosław Kajdanek na podium (srebrny medal w K2 500 m)Paweł Krause i Jarosław Kajdanek na podium (srebrny medal w K2 500 m) fot. Wojciech Załuski

Duże sukcesy odnieśli elbląscy kajakarze podczas Międzynarodowych Zawodów Kajakowych Juniorów w Bratysławie na Słowacji, które rozpoczęły się 24 maja (zakończą się 26 maja). Jak dotąd nasi zawodnicy zdobyli dwa medale.

Zawody, w których biorą udział kajakarze z 16 państw, miały odbyć się w Pieszczanach, ale z uwagi na powódź zostały przeniesione do Bratysławy.

Igor Komorowski i Paweł Krause (obaj 16 lat) w konkurencji olimpijskiej K4 500 m zdobyli brązowy medal (w osadzie z Krzysztofem Jokielem i Jarosławem Kajdankiem - obaj 15 lat), uzyskując czas: 00:01:35.120. Pierwsze miejsce wywalczyła osada z Czech, a drugie kajakarze ze Słowacji. Nasi zawodnicy o włos wyprzedzili reprezentantów Słowenii (czas: 00:01:35.440), którzy zajęli czwarte miejsce.

Paweł Krause w K2 500 m (w parze z Jarosławem Kajdankiem) zdobył srebrny medal (ich czas: 00:01:44.260). Polacy musili uznać wyższość osady ze Słowacji (00:01:43.780). Trzecie miejsce zajeli reprezentanci Kazachstanu (00:01:46.340).

Adam Witkowski zajął 5. miejsce w kategorii k4 500 m juniorow (czas tej osady: 00:01:36.880).