› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Dotknij Teatru w szkole w Gronowie Górnym

› bieżące ponad rok temu    29.03.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Dotknij teatru to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Przyłączył się do tego projektu również Zespół Szkół w Gronowie Górnym, w którym odbył się I Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych.

Celem konkursu było: rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów teatrem, prezentacje artystyczne dzieci, aktywizacja kulturalna środowisk dziecięcych, rozwijanie twórczej wyobraźni i kreatywności, promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i zainteresowanych teatrem, inspirowanie nauczycieli do pracy z uczniem zdolnym.

Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Gronowie Górnym a koordynowały ją panie Joanna Kurowska i Edyta Sarnowska. Przegląd oficjalnie otworzył dyrektor Zespołu Szkół pan Zenon Chmiel, który powitał wszystkich przybyłych gości. W tegorocznej edycji przeglądu brały udział: Szkoła Podstawowa z Pilony, Szkoła Podstawowa z Węziny, Zespół Szkół w Nowakowie i Zespół Szkół w Gronowie Górnym. Każdy z zespołów zaprezentował 15 minutowe przedstawienie.

Komisja Konkursowa za najlepsze uznała następujące zespoły teatralne: I miejsce – Szkoła Podstawowa z Pilony. II miejsce – Zespół Szkół w Gronowie Górnym. Wyróżnienia: Szkoła Podstawowa z Węziny, Zespół Szkół z Nowakowa. Wszyscy uczestnicy zabrali ze sobą nie tylko nagrody i dyplomy, ale też wspaniałe wrażenia i wspomnienia. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem nauczycieli, opiekunów zespołów, pod których okiem uczniowie przygotowywali prezentacje, a także członków Komisji Konkursowej. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w I Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych było dla młodzieży okazją do skonfrontowania swoich dokonań z osiągnięciami kolegów z innych szkół, zainspirowało do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań teatrem i sztuką aktorską a także dostarczyło wielu miłych wrażeń.

Joanna Kurowska
Edyta Sarnowska
Nauczycielki z ZS Gronowo Górne

 • Dotknij Teatru w szkole w Gronowie Górnym
 • Dotknij Teatru w szkole w Gronowie Górnym
 • Dotknij Teatru w szkole w Gronowie Górnym
ilość zdjęć 3 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.