› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

"Dolinka" w końcu zostanie odciążona?

› inwestycje miejskie ponad rok temu    13.06.2016
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
  fot. BR / archiwum elblag.net

O tym, że w mieście Elblągu potrzebna jest druga pływalnia, świadczy najlepiej fakt ilości korzystających z CRW "Dolinka" osób. Takim obiektem w naturalny sposób powinien być basen przy ulicy Robotniczej, ale jak pamiętamy w momencie otwarcia Centrum Rekreacji Wodnej, kryta pływalnia została zamknięta ze względów technicznych i braku środków na kompleksową modernizację. Teraz jednak pojawia się światełko w tunelu, gdyż Miasto ogłosiło przetarg na pierwszy etap robót związanych z przebudową kompleksu zlokalizowanego przy Robotniczej. Szacunkowy koszt inwestycji - zgodnie z dokumentacją projektowo-kosztorysową - może wynieść prawie 5 i pół miliona złotych.

Sprawę krytej pływalni przy Robotniczej wielokrotnie podnosił na kolejnych sesjach RM Radny Rafał Traks (PiS). Dopytywał on o szczegóły związane z modernizacją obiektu i w lutym Miasto podpisało stosowne dokumenty z Biurem Usług Architektonicznych Project-System Piotr Pałdyna. Według danych w niej zawartych ogólny koszt przebudowy zaniedbanego i już mocno przestarzałego basenu będzie oscylował w granicach 5,5 milionów złotych. Połowa tej kwoty ma zostać pokryta ze środków zewnętrznych, a konkretnie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej". Dotacja ministerialna ma wynieść dokładnie 2,731,082 zł. Prezydent Witold Wróblewski złożył wniosek o dofinansowanie i decyzja o ewentualnym przyznaniu środków na tę inwestycję zapadnie najpewniej do końca bieżącego miesiąca.

Zakres modernizacji basenu przy Robotniczej przewiduje: przebudowę niecki basenowej o wymiarach 12500x25030 mm na nieckę stalową, przebudowę niecki basenowej o wymiarach 3700x9780 mm na nieckę stalową, przebudowę plaż basenowych, przebudowę wentylacji budynku wraz z automatyką sterowania, roboty wykończeniowe w ciągach komunikacyjnych parteru i I piętra, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym: dostawa i montaż dźwigu osobowego oraz wykonanie zespołu szatniowego wraz z węzłem sanitarnym, przebudowę toalet na parterze przy wejściu głównym, przebudowę szatni i toalet na I piętrze przy wejściach na trybuny, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej w przebudowywanej części obiektu, wymianę instalacji elektrycznych wraz z oświetleniem, teletechnicznych w przebudowywanej części obiektu, wykonanie instalacji oświetlenia ewakuacyjnego, wykonanie sufitów podwieszanych nad małą niecką, wykonanie systemu oddymiania klatek schodowych, wykonanie remontu klatki schodowej pomiędzy szatniami a nieckami basenowymi, wymianę stolarki okiennej w przebudowywanej części oraz wymianę stolarki drzwiowej w przebudowywanej części.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę (oferty można zgłaszać do 27 czerwca) już w pierwszym przetargu, to elblążanie będą mogli się cieszyć nowym obiektem jeszcze w tym roku lub zaraz na początku następnego. Termin może jednak być nieco inny, wszystko zależy od tego, czy uda się pozyskać środki zewnętrzne na realizację zadania.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bombaj
ponad rok temu 1
Ten basen jest konieczny. Kuriozalne jest to, że na dolince połowa torów jest zarezerwowana przez jakieś szkoły a możliwość skorzystania z basenu to po 21:00 :(
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.