› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Dni Zawodowców

› bieżące ponad rok temu    21.04.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

W najbliższym tygodniu czekają nas trzy ważne wydarzenia związane z rozwojem szkolnictwa zawodowego w naszym mieście.

We wtorek – 25 kwietnia w Hali Sportowo – Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej w godz. od 09.00 do 15.00 odbędą się Elbląskie Targi Pracy i Edukacji. Będą one doskonałą okazją do zapoznania się z aktualną ofertą kształcenia elbląskich szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, pozyskania informacji pomocnych w wyborze dalszego kierunku kształcenia, ale co najważniejsze także do rozmów z pracodawcami w celu poznania lokalnego rynku pracy.

Dzień później - w środę 26 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej o godz. 10.00 odbędzie się konferencja „ZAWODOWO O ZAWODACH w aspekcie konsolidacji działań pracodawców, szkół i instytucji rynku pracy”, z udziałem przedstawiciela MEN, pracodawców i podmiotów związanych z rynkiem pracy. Podczas konferencji prelekcje dotyczące między innymi wyzwań współczesnego rynku pracy i perspektyw rozwoju elbląskiego rynku pracy, wartości kapitału ludzkiego w kontekście sukcesu rynkowego przedsiębiorstw, czy zmian podstawy programowej kształcenia w zawodach jako elementu działań zmierzających do kształcenia zgodnie  z wymaganiami rynku pracy pracodawców.

Kulminacyjnym punktem tych wydarzeń będzie czwartkowe podpisanie umowy dofinansowania projektu pn. „Rozbudowa Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu - dostosowanie kształcenia i szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy”. Umowę na wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego podpiszą Marszałek Gustaw Marek Brzezin i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Projekt, który jest pierwszym etapem tworzenia Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej przewiduje budowę nowego budynku, w którym znajdą się dwie nowocześnie wyposażone pracownie:

 • odlewnicza z kuźnią, w której realizowana będzie praktyczna nauka zawodu: technik odlewnik;
 • energii odnawialnej, w której realizowana będzie praktyczna nauka zawodu: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Podpisanie umowy odbędzie się o godz. 14.00 w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema. Podczas konferencji przedstawiony zostanie także docelowy projekt utworzenia Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.