› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Długi czy krótki przewijak dla dziecka - który wybrać

› poradnik miesiąc temu    22.10.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Długi czy krótki przewijak dla dziecka - który wybrać

Przyszli rodzice, jeszcze przed pojawieniem się na świecie maluszka, stają przed wieloma niezwykle ważnymi wyborami dotyczącymi wyprawki dla dziecka. Jednym z jej podstawowych elementów jest przewijak dla dziecka. To gadżet, który zapewnia komfort podczas przewijania zarówno maluszkowi, jak i rodzicowi, odciążając kręgosłup. Na rynku można znaleźć wiele zróżnicowanych modeli przewijaków, dlatego wybór tego idealnego wcale nie należy do najłatwiejszych zadań.

Przewijak dla dziecka - długi czy krótki?

Przede wszystkim przewijaki dzielimy na długie oraz krótkie. Różnica między nimi dotyczy długości i wynosi zaledwie dziesięć centymetrów, jednak ta pozornie niewielka różnica ma większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać.

Przede wszystkim dłuższe przewijaki pozbawione są zagłówka, który można znaleźć w wielu przewijakach krótszych. W czym potrzebny jest ów zagłówek? To przede wszystkim bardzo dobre rozwiązanie w przypadku dzieci, które podczas przebierania mocniej ruszają nóżkami, wiercą się i wykazują zniecierpliwienie. Zagłówek pozwoli na ustabilizowanie pozycji dziecka podczas przewijania, zabezpieczy główkę przed urazami, a także zapewni niemowlęciu wygodę podczas codziennej pielęgnacji.

Dopasowanie przewijaka do mebla

Zastanawiając się nad długością przewijaka, należy również wziąć pod uwagę to, gdzie będzie się on znajdował. Przewijak można umieścić na komodzie lub łóżeczku. Przed zakupem należy zmierzyć długość ów mebli, aby dobrze dopasować do nich miejsce do przewijania. Do łóżeczek 60-centymetrowych odpowiednie będą tak zwane przewijaki krótsze, a do 70-centymetrowych - dłuższe. To bardzo ważne, jeśli chcemy zapewnić naszemu dziecku nie tylko komfort podczas przewijania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Odpowiednio dopasowany do mebla przewijak dla dziecka będzie stabilnie się na nim trzymał, nie stwarzając zagrożenia.

Zróżnicowane wzory i kolory

Kolejną różnicą pomiędzy przewijakami są oczywiście wzory, a także warianty kolorystyczne. Wśród produktów dostępnych w CebaBaby każdy znajdzie opcję odpowiednio dopasowaną do własnych oczekiwań. Asortyment obejmuje stonowane oraz obfitujące w żywe kolory przewijaki z motywami zwierzęcymi, roślinnymi czy geometrycznymi. Szeroki wybór artykułów sprawia, że zarówno rodzice małych chłopców, jak i dziewczynek mogą liczyć na wiele fantastycznych i zróżnicowanych wzorów. Warto jednak pamiętać, że walory wizualne są ważne, ale nie najważniejsze - przede wszystkim warto patrzeć na komfort małego dziecka oraz jego bezpieczeństwo.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.