› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Dlaczego kurs języka angielskiego to najlepsza inwestycja dla Twojego dziecka?

› poradnik miesiąc temu    21.10.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dlaczego kurs języka angielskiego to najlepsza inwestycja dla Twojego dziecka?

Tradycyjnie wczesną jesienią rodzice zaczynają szukać zajęć dodatkowych dla swoich dzieci. Zawsze dobrym pomysłem jest inwestycja w edukację, w szczególności w kompetencje językowe pociechy. Niezmiennie od lat na największą popularnością cieszą się prywatne kursy angielskiego, co nie dziwi, gdy weźmiemy pod uwagę powszechność i przydatność tego języka. Nadal masz wątpliwości, czy jest to odpowiedni moment? Sprawdź argumenty przemawiające za tym, aby nareszcie zapisać dziecko na kurs języka angielskiego.

Znajomość angielskiego jest praktycznie niezbędna

Angielski jest trzecim najpopularniejszym językiem ojczystym na świecie (po chińskim i hiszpańskim). Porozumienia się w nim co najmniej miliard ludzi, przy czym dla około 600 milionów jest to drugi używany język, oprócz rodzimego. Istnieje zatem ogromne prawdopodobieństwo, że będąc za granicą zawsze dogadamy się z kimś w języku Szekspira.

Posługiwanie się angielskim jest dziś standardem w biznesie, Internecie, mediach. Znajomość tego języka otwiera drzwi do międzynarodowych korporacji, znacznie ułatwia podróżowanie, daje dostęp do wartościowych materiałów online i rozrywki oraz kultury na najwyższym poziomie.

Kurs języka angielskiego może być świetną przygodą

Dobre szkoły językowe bardzo dbają o to, aby kursanci uczęszczali na zajęcia z przyjemnością, a nie z przymusu. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które przecież szybko zaczynają się nudzić. Nauka przez zabawę, nowoczesne metody przykuwania uwagi, obozy językowe, elastyczne dopasowywanie programu do możliwości kursantów – to dziś standard w szkołach, które na pierwszym miejscu stawiają satysfakcję uczniów i ich rodziców.

Jak znaleźć taką szkołę? Warto kierować się tutaj rekomendacjami innych rodziców. Znakomitymi opiniami od lat cieszy się sieć szkół językowych Early Stage, z której ofertą można się zapoznać na stronie www.earlystage.pl.

Szkoła ma swoje filie w całej Polsce, w tym w Elblągu. Zajęcia odbywają się stacjonarnie, natomiast w dobie zagrożenia epidemicznego uruchomiono również bezpieczne i wygodne kursy online. To daje rodzicom pewność, że niezależnie od tego, co przyniosą kolejne miesiące, dziecko będzie mogło robić stałe postępy w nauce języka angielskiego.

Znajomość angielskiego przyda się dziecku na wielu etapach życia

Dziecko, które płynnie porozumiewa się po angielsku, m.in. nie ma problemu z tym, aby kupić sobie lody podczas zagranicznych wakacji. Rozumie teksty piosenek ulubionych wykonawców, może oglądać filmy i bajki w oryginalnej wersji językowej, co dodatkowo pozwala mu ćwiczyć wymowę i akcent. Nie będzie mieć najmniejszego problemu ze zdaniem matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, co może mu umożliwić kontynuowanie nauki na wymarzonym kierunku studiów.

Największych korzyści z zainwestowania w kurs angielskiego można się spodziewać w momencie, gdy dziecko wejdzie na rynek pracy. Skoro już dziś pracodawcy oczekują od kandydatów znajomości co najmniej jednego języka obcego, to za kilka czy kilkanaście lat będzie to standardem nawet podczas rekrutacji na te mniej wymagające stanowiska.

Lekcje angielskiego w szkole nie wystarczą

Rodzicom może się wydawać, że dziecku na etapie podstawówki w zupełności powinny wystarczyć lekcje angielskiego w szkole. Nie są one jednak alternatywą dla prywatnego kursu. Po pierwsze: tych lekcji jest zdecydowanie zbyt mało. Po drugie: nauczyciel musi dostosować tempo nauki do możliwości najsłabiej radzących sobie uczniów, przez co ci bardziej utalentowani językowo właściwie drepczą w miejscu i nie robią postępów.

Te argumenty powinny być wystarczające dla każdego rodzica, który wciąż wahał się, czy warto zapisać dziecko na prywatny kurs języka angielskiego. To będzie doskonała decyzja, która prędzej czy później z pewnością zaowocuje.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.