› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Daria z Elbląga odznaczona Medalem „Młody Bohater”

› bieżące ponad rok temu    6.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Daria z Elbląga odznaczona Medalem „Młody Bohater” fot. nadesłane

Daria Jastrzębska, uczennica klasy III e Gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu, została odznaczona Medalem „Młody Bohater”. Otrzymała go z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w obecności premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  Joachima Brudzińskiego,  podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Medal „Młody Bohater” jest nadawany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji dzieciom, które dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb bezpośrednio przyczyniły się do ocalenia zdrowia i życia innych osób.
Daria wykazała się bohaterstwem udzielając pomocy koleżance z klasy, która dostała ataku epilepsji. Młoda Bohaterka samodzielnie i bez wsparcia przechodniów, wzorowo zrealizowała procedurę udzielania pierwszej pomocy. W sposób opanowany wezwała pogotowie ratunkowe, właściwie udzieliła koniecznych informacji służbom ratowniczym i odpowiedzialnie trwała przy koleżance do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Następnie zaalarmowała o niebezpieczeństwie rodziców koleżanki, a także poinformowała o zdarzeniu swoich rodziców i wychowawcę w szkole.   
Daria swoją bohaterską postawą wzbudziła uznanie nie tylko naszej szkolnej społeczności. Otrzymując Medal „Młody Bohater”, znalazła się wśród 13 dziewcząt i chłopców z Polski, uhonorowanych tym tytułem w bieżącym roku. Jako laureatka nagrody odebrała unikalny, numerowany medal (113) i jest wpisywana do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie można poznać jej historię.

Agnieszka Teklińska

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jacoby
ponad rok temu 1
Bez komentarza.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.