› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Czy w elbląskiej przychodni powstanie kącik zabaw dla dzieci? Zagłosuj!

› konkursy ponad rok temu    19.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Czy w elbląskiej przychodni powstanie kącik zabaw dla dzieci? Zagłosuj! fot. NZOZ Nasza Przychodnia

NZOZ Nasza Przychodnia w Elblągu znalazła się wśród 18 placówek służby zdrowia w całej Polsce, które biorą udział w akcji Serenada dla Dzieci. W jej ramach można głosować na wybrane przychodnie, w których powstaną wyjątkowe kąciki zabaw dla najmłodszych. Czy powstanie w Elblągu? – to zależy od wyników głosowania, które potrwa do 21 grudnia bieżącego roku.

„Serenada dla Dzieci” to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której organizuje wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w poradniach przyszpitalnych oraz przychodniach zdrowia. Pierwsze z nich powstały w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach, gdzie mleczarnia posiada swoje oddziały. W tegorocznej edycji to pracownicy i dostawcy mleczarni Spomlek sami wyszli z inicjatywą i zaproponowali miejsca, w których takie kąciki mogłyby powstać.

Jesteśmy firmą zaangażowaną w sprawy społeczne i wspieramy inicjatywy, które służą lokalnym społecznościom. Pomysł organizowania takich wyjątkowych przestrzeni dla dzieci zrodził się naturalnie z naszej potrzeby edukowania najmłodszych w zakresie zdrowego stylu życia, którego podstawą obok racjonalnego odżywiania, powinna być twórcza, kreatywna zabawa. Zależy nam na tym, aby nasza inicjatywa cały czas się rozwijała i widząc w niej duży potencjał, w tej edycji zaprosiliśmy do udziału również placówki z innych miast Polski

 – mówi Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Każdy może włączyć się w akcję, oddając swój głos na wybraną przez siebie placówkę zdrowia poprzez stronę internetową www.serenadadladzieci.com Pięć placówek z największą ilością głosów otrzyma w prezencie od mleczarni Spomlek „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci. Każde takie miejsce wyposażone będzie w dużą interaktywną zabawkę, zaprojektowaną w konsultacji z pedagogami i psychologami dziecięcymi oraz mebelki w ciepłej żółtej barwie, nawiązującej do kolorów marki Serenada. 
          
Zabawki sensoryczne, proponowane w kącikach zabaw są doskonałą alternatywą dla kolorowych gadżetów wzorowanych na postaciach z bajek dla najmłodszych. Drewniana wieża jest znakomitym narzędziem do rozwijania kilku zmysłów jednocześnie. Oprócz tego, że przy zabawie jest zaangażowany wzrok, słuch, czy dotyk, to dzięki takim zabawkom zmysły integrują się. Integracja sensoryczna jest z kolei procesem niezbędnym przy nauce w szkole i odnoszeniu sukcesów np. w sporcie. – podkreśla Ewa Kozińska, psycholog i pedagog.

Informacje na temat akcji  oraz lista wszystkich placówek, na które można oddawać głosy są dostępne na stronie: www.serenadadladzieci.com Głosowanie potrwa do 21 grudnia 2018 r., a zwycięzców, do których trafią „Serenadowe kąciki zabaw” poznamy w styczniu przyszłego roku.

Nasza akcja udowadnia, że oczekiwanie w kolejce u lekarza wcale nie musi kojarzyć się dzieciom ze stresem i nudą. Każdy rodzic wie, jak często takie wizyty bywają dla ich pociech, ale również i ich samych wyczerpujące. Kąciki Serenadowe mają umilić dzieciom czas oczekiwania na konsultacje lekarskie i sprawić, że dzięki przyjemnej i twórczej zabawie wspólnie z rodzicami upłynie im on znacznie szybciej

 – dodaje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

-------------------

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego. Znana przede wszystkim jako mleczarnia specjalizująca się w tworzeniu serów szlachetnych, długodojrzewających, ręcznie pielęgnowanych. W 2017 roku Mleczarnia Spomlek wyprodukowała łącznie 23 tys. ton serów żółtych. 

Firma, jako pierwsza w Polsce, zaoferowała ser z oczkami (Radamer), ser długodojrzewający Bursztyn (sery marki Skarby Serowara: Bursztyn, Rubin, Szafir), a także markę serów żółtych - Serenada. Mleczarnia słynie  z wprowadzania na polski rynek innowacyjnych produktów proszkowanych: WPC 80 (koncentrat białek serwatkowych), permeat i WPI 95 (izolat białek serwatkowych).

Mleczarnia Spomlek to cztery zakłady produkcyjne: w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach  i Młynarach. To spółdzielnia należąca do ponad 1700 udziałowców, wśród których 1300 osób to rolnicy  – dostawcy mleka, a ponad 400 to pracownicy spółdzielni. Od stycznia tego roku skupowane od rolników mleko pochodzi od krów żywionych paszami bez GMO. 

Spomlek to ponad 100 letnie tradycje serowarskie na ziemiach Lubelszczyzny, niespełna 750 miejsc pracy, 550 mln zł przychodu. Przedsiębiorstwo zaangażowane jest w sprawy społeczne. Inicjuje i wspiera szereg działań charytatywnych, jest sponsorem lokalnych klubów piłkarskich i mecenasem kultury.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ baby
ponad rok temu ocena: 100%  1
a czy rodzic nie może wziąć swojej zabawki ze sobą? Nie jestem zwolenniczką takich "kącików". przeważnie zabawki są tam brudne (wiem, bo w mojej przychodni as zabawki, brudne są tez zabawki na oddziałach dziecięcych w szpitalu, także wiem z doświadczenia). Poza tym jest to wylęgarnia bakterii i chorób, z którymi nie przyszło twoje dziecko. Maluchy biorą często te zabawki do buzi. A ty przychodzisz do lekarza z przeziębieniem, a wychodzisz z ospą lub szkarlatyną. Nigdy nie pozwalam dzieciom dotykać zabawek w przychodniach, zawsze mamy swoje.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.