› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Czerwony Kapturek otrzymał nowe wdzianko za 1,2 mln zł

› inwestycje miejskie ponad rok temu    26.01.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
32 zdjęćCzerwony Kapturek otrzymał nowe wdzianko za 1,2 mln zł fot. Mateusz Milanowski

I nie mam tutaj na myśli tego bajkowego kapturka, lecz Miejski Żłobek nr 2 przy ulicy Asnyka. Od teraz można śmiało powiedzieć, że nie tylko z nazwy, ale również pod względem funkcjonalności jest bajkowy.

Efektami zakończonej niedawno modernizacji chwalili się dzisiaj m.in. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i Dyrektor żłobka, Justyna Gudalewicz. A jest się czym chwalić. Przebudowa budynku kosztowała w sumie nieco ponad 1,2 mln zł, z czego 80 proc. (977 tys. zł) pochodziło z dofinansowania Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Maluch, a 20 proc. (244 tys. zł) z budżetu miasta.

Efektem prac jest 25 nowych miejsc dla dzieci w funkcjonującym dotychczas żłobku oraz przebudowa istniejących pomieszczeń na potrzeby grupy dziecięcej. Utworzone zostały: nowa bawialnia, sypialnia, stołówka, szatnia, łazienki i pomieszczenia administracyjne.

W ramach inwestycji zrealizowano: roboty rozbiórkowe i demontażowe, przebudowę klatki schodowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w przebudowanych pomieszczeniach, docieplenie dachu, wykonanie nowych izolacji, przebudowę pomieszczeń, remont tarasów, adaptację poddasza na pomieszczenia socjalne oraz administracyjne, przebudowę i wymianę instalacji technicznych, dostawę wyposażenia dla nowo powstałych miejsc dla dzieci.

Żłobek Miejski Nr 2 przyjmuje dzieci od 5 miesiąca życia, do ukończenia 3 lat lub w przypadku gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym, do 4 roku życia.

 

ilość zdjęć 32 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.