› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Ćwiczyli pierwszą pomoc

› policja ponad rok temu    15.03.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. nadesłane

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych oraz policjanci i ratownicy medyczni – wszyscy wymienieni biorą udział w dwudniowym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia zorganizowano w auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w ramach projektu Erasmus.

Porażenie prądem, atak padaczki, omdlenie, rozcięta dłoń, oraz zatrzymanie krążenia – to tylko niektóre z pozorowanych scenek. Podczas nich uczniowie zarówno ci młodsi jak i starsi musieli zmierzyć się z trudną sytuacją. W trakcie jednej z prezentacji uczniowie z SP14 „omówili” na przykładzie udzielanie pierwszej pomocy, ale również powiadomienie służb – pogotowia ratunkowego. Pokazali też jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Maluchy zebrały największe brawa.

- To jak ważna jest edukacja pokazują chociażby te zaaranżowane sytuacje – mówi kom. Rafał Popławski koordynator projektu z ramienia elbląskiej Policji. – Najmłodsi również mogą pomóc jak pokazuje praktyka. Często jest tak, że nawet dziecko może wezwać pomoc. Tego również uczymy na naszych zajęciach.

Podczas spotkania nie zabrakło również fachowych rad od specjalistów w dziedzinie udzielania pomocy ratowników medycznych .

- Pamiętajmy o zabezpieczeniu siebie oraz miejsca gdzie doszło do wypadku - najpierw bezpieczeństwo ratownika później pomoc w tej kolejności – tłumaczył jeden z ratowników medycznych. – Używajmy również rękawiczek ochronnych szczególnie jeżeli mamy do czynienia z krwią. To podstawowa ochrona dla ratownika medycznego.

Zajęcia zaplanowane są również na jutro i tym razem wezmą w nich udział nauczyciele z dwóch wymienionych szkół biorących udział w projekcie. W projekt edukacyjny Erasmus zaangażowany jest również Urząd Miejski w Elblągu.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.