› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Co z halą przy Gimnazjum nr 7? Radni chcą przetargu

› inwestycje miejskie ponad rok temu    23.06.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gimnazjum nr 7 w Elblągu. To tu ma powstać halaGimnazjum nr 7 w Elblągu. To tu ma powstać hala fot. Bartłomiej Ryś

Tym razem na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego powrócił temat budowy hali sportowej przy Gimnazjum nr 7 na Zatorzu. Przewodniczący RM Marek Pruszak domaga się od prezydenta niezwłocznego ogłoszenia przetargu w tej sprawie. Przypomnijmy, że pomimo tego, że projekt zwyciężył w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego, do dziś nie został ogłoszony ani przetarg ani tym bardziej nie rozpoczęła się budowa obiektu.

Na budowę hali przy Gimnazjum nr 7 oddano prawie 3200 głosów w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Ma być to obiekt przeznaczony dla wszystkich mieszkańców Zatorza, nie tylko dla uczniów placówki, przy której powstaje. Urząd przeznaczył na ten cel 480 tys. zł.

Niestety, nawet przetarg do tego momentu nie został ogłoszony. Jak informowaliśmy na naszych łamach, firmy, które zostały wskazane przez Urząd Miejski stwierdziły, że koszt budowy hali zdecydowanie przekroczy zakładany budżet. W innym tonie wypowiedziała się szkoła, która zaznaczyła, że posiada dostęp do takich przedsiębiorstw, które mają doświadczenie w tego typu inwestycjach i z pewnością kwota 480 tys. na ten cel będzie wystarczająca.

Zarówno szkoła jak i przedstawiciele Urzędu Miasta „mieli na ten temat rozmawiać” i „dojść do złotego środka”.

Sprawa ucichła. Powróciła dziś za sprawą przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pruszaka, który w swojej interpelacji skierowanej do prezydenta Wróblewskiego pragnie „natychmiastowego ogłoszenia przetargu na budowę hali”. Pruszak zaznaczył, że projekt został wstępnie zaakceptowany, poddany pod głosowanie i dziś można wprowadzić jedynie drobne poprawki po konsultacjach z autorami wniosku.

Jeżeli budowa hali miała być droższa, niż zakładany budżet, to trzeba było to sprawdzić panie prezydencie i na etapie wstępnej analizy wniosków go odrzucić - mówił przewodniczący RM.

Jak udało nam się dowiedzieć „na gorąco” od Joanny Urbaniak, rzecznika prasowego Urzędu, procedura przetargowa już została uruchomiona i to kwestia czasu, kiedy oficjalnie zostanie ogłoszona m.in. na stronach Urzędu Miejskiego.

Pozostało więc nadal… czekać.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.