› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Co do łóżeczka dla noworodka? Sprawdź jaką zrobić wyprawkę

› poradnik ponad rok temu    1.04.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co do łóżeczka dla noworodka? Sprawdź jaką zrobić wyprawkę

Jeśli jesteś przyszłym rodzicem, na pewno zaczynasz kompletować wyprawkę lub się do tego zabierasz. Pewnie nawet nie wiedziałeś, ile wyborów przed Tobą stoi! Jak dobrze skompletować wyprawkę i czego będzie potrzebować Twoje dziecko, szczególnie jeśli chodzi o tekstylia? Co do łóżeczka dla noworodka?

Zaczynamy zakupy

Co do łóżeczka dla noworodka? Najważniejszym elementem łóżeczka jest oczywiście materac. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy dla noworodków, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Należy zwrócić uwagę na to, by materac nie był zbyt miękki - noworodek powinien spać na dość twardej powierzchni. Najpopularniejsze i najtańsze są materace piankowe, w których jednak łatwo mogą rozwijać się drobnoustroje. Popularne są również materace z gryki lub gryki w połączeniu z włóknami kokosowymi. Ich zaletą jest wykonanie z naturalnych materiałów. Są one trochę droższe, a dodatkowo niektórzy uważają, że pod wpływem wilgoci mogą stanowić dobre środowisko do rozwoju owadów. Najbardziej polecane i zarazem najdroższe są materace lateksowe lub lateksowe w połączeniu z pianką albo kokosem. Gdy mamy już wybrany materac, czas na dalsze zakupy - jeśli chodzi o tekstylia, co do łóżeczka dla noworodka?

Co do łóżeczka dla noworodka?

Producenci akcesoriów dziecięcych często oferują gotowe komplety wyprawki do łóżeczka, które występują zwykle w takim samym motywie kolorystycznym. Co wchodzi w skład takiej wyprawki lub co zakupić, gdy chcemy skompletować ją sami? Przede wszystkim - pościel. Noworodki powinny spać na równej powierzchni, z tego powodu najlepiej wybrać płaską, specjalnie dla nich przeznaczoną poduszkę. W zestawie z nią najczęściej otrzymamy kocyk. Jeśli wolimy - możemy zakupić standardową pościel, poduszkę i kołderkę, jednak polecane jest, by takiego zestawu używać dopiero w dalszych miesiącach życia naszego dziecka.

Noworodki mogą spać nie tylko pod kocykiem, ale również w specjalnych śpiworkach - warto pomyśleć też o takim zakupie. Każde dziecko ma swoje własne preferencje co do przykrycia w czasie snu. Nie należy zapominać o prześcieradle - możemy wybrać opcję podgumowaną, by ochronić materac dziecka przed ewentualnymi wypadkami. W zestawach do łóżeczka często znajdziemy również ochraniacze na szczebelki. Niektórzy są ich zwolennikami, inni - wręcz przeciwnie, uważają, że mogą one stanowić dla małego dziecka niebezpieczeństwo uduszenia. Jeśli nie chcesz kupować ochraniacza dla noworodka, ale podobają Ci się one pod względem estetycznym - możesz rozważyć użycie go za kilka miesięcy. Na rynku istnieje kilka rodzajów ochraniaczy - zwykłe, modułowe lub w postaci warkocza. Każde z nich możesz zakupić w różnych wzorach, kolorach i teksturach, na pewno dobierzesz coś, co ożywi i ozdobi pokój Twojego dziecka. Interesującym dodatkiem do łóżeczka może być również baldachim, za to jeśli zależy Ci na praktyczności - możesz zdecydować się na organizer na łóżeczko, który pomoże Ci zorganizować przewijanie czy przebieranie Twojej pociechy.

Co jeszcze?

Łóżeczko masz wyposażone - czy warto kupić coś jeszcze? Często z takim samym motywem, jak wyprawkę do łóżeczka, możesz dokupić również wyprawkę do wózka - poduszkę-motylka, śpiworek, poduszkę czy kocyk. W ofercie często możesz znaleźć również poduszki do karmienia, kokony czy rożki. Możesz skompletować wyprawkę tak, jak tylko chcesz!

Szykujesz wyprawkę dla noworodka? Odwiedź https://kidspace-shop.com/wyprawka/dla-niemowlaka/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.