› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Chcesz, żeby Twój prezent dotarł przed świętami? Ostatni dzień na decyzję!

› bieżące ponad rok temu    15.12.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Chcesz, żeby Twój prezent dotarł przed świętami? Ostatni dzień na decyzję!

Warto zakupić prezenty świąteczne odpowiednio wcześniej i nie odkładać tej czynności na ostatnią chwilę. Dzisiaj (15 grudnia), według Poczty Polskiej, jest ostatni dzień, aby bezpiecznie zamówić prezent za pośrednictwem Internetu. 

Musimy pamietać, że w przypadku, gdy zamawiamy prezent w sklepie internetowym czas może się znacznie wydłużyć, gdyż zamówień podobnych do naszego spływa w okresie przedświątecznym bardzo dużo, a wszystkie zamówione towary trzeba jeszcze zapakować, wysłać...

Firmy kurierskie sugerują wysyłanie paczek najpóźniej 15-19 grudnia. Mówimy oczywiście o przesyłkach krajowych.

Zanim wybierzesz kuriera, sprawdź jego godziny pracy w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia i sylwestra. Aktualne informacje o dniach i godzinach pracy firmy kurierskiej znajdziesz na jej stronie internetowej. Przypomnijmy, ze oferta jest szeroka, a konkurencja duża. Usługi kurierskie w Polsce oferują m.in.: InPost, DHL, DPD, UPS, FedEx, GLS, K-ex, Poczta Polska czy Ruch.

Nie zapominaj, że w okresie kilku dni przed świętami zawsze istnieje ryzyko zepsucia się pogody. Mogąca wystapić śnieżyca bardzo szybko może spowodować korki i blokady na drogach dojazdowych.

Przed świętami ruch w sortowniach bardzo się zwiększa. W ubiegłym roku Poczta Polska dostarczyła w okresie przedświątecznym 2 mln paczek. W tym roku analitycy prognozują, że ma być to liczba wyższa o co najmniej 15%.

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia, zakupy prezentów świątecznych przez internet zyskują na popularności. Ponad 1/3 badanych planuje zamówić w e-sklepach więcej paczek niż w ubiegłym roku. Liczba przesyłek nadanych w tym roku może pobić dotychczasowe rekordy, chociaż oczywiście zakupy online uzupełnią zakupy stacjonarne. Im mniejszy budżet przeznaczamy na prezenty, tym większą jego część kupujemy przez internet. Aż 40% badanych dysponuje budżetem w przedziale 251-500 zł i aż 62% spośród nich chce wydać je na zakupy w e-sklepach. Natomiast 83% klientów spośród przeznaczających na upominki nie więcej niż 100 zł – zamierza zrobić zakupy online.

Źródła: informacje własne, Poczta Polska

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.