› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Centrum Rekreacji Wodnej nabiera kształtów

› bieżące ponad rok temu    28.11.2014
Informacja prasowa
komentarzy 6 ocen 10 / 90%
A A A

Z końcem grudnia elblążanie ujrzą zarys przyszłego Centrum Rekreacji Wodnej, a latem przyszłego roku będą mogli korzystać z kąpieliska. Póki co budowa trwa, a kompleks zaczyna nabierać kształtów.

Co dzieje się na placu budowy

W części parterowej zakończono montaż elementów prefabrykowanych ścian zewnętrznych, wykonano elementy żelbetowe oraz betonowanie stropów nad parterem - mówi Elżbieta Gieda, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. Prace postępują sukcesywnie, na ukończeniu jest montaż trybun. Zaawansowanie robót budowlanych jest widoczne z każdym dniem. W budowie jest I piętro, montowane są prefabrykowane ściany zewnętrzne, trwają roboty murowe. Równolegle prowadzone są prace związane z zasilaniem budynku. Wykonano już przyłącze średniego napięcia, kontynuowane są roboty w zakresie sieci oświetleniowych.

W ramach inwestycji uwzględniono także budowę parkingu, chodników i drogi wewnętrznej. Aktualnie trwa wykonywanie podkładów pod układ drogowy i układanie nawierzchni utwardzonych. Przypomnimy, że budowa tego nowoczesnego kompleksu będzie kosztowała 26 mln zł, z czego 16,2 mln zł jest kwotą dofinansowania ze środków unijnych.

Bądź na bieżąco

Elblążanie mają możliwość śledzenia prac dzięki zainstalowanej na placu budowy kamerce internetowej, która stale rejestruje obraz z placu budowy, wykonując co 15 minut aktualne zdjęcie. Obraz dostępny jest pod linkiem.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

 • Centrum Rekreacji Wodnej nabiera kształtów
 • Centrum Rekreacji Wodnej nabiera kształtów
 • Centrum Rekreacji Wodnej nabiera kształtów
 • Centrum Rekreacji Wodnej nabiera kształtów
 • Centrum Rekreacji Wodnej nabiera kształtów
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ inc
ponad rok temu ocena: 50%  6
pytanie...ile milionow więcej będzie to kosztowalo miasto niż zakładano? skoro wasz prezydent wybral pod wpływem sugestii dana firme... a tu koszty rosna rosna
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 67%  5
Ja też trzymam kciuki za ta budowę ale z innego powodu! Ta budowa może się skończyć katastrofą dla miasta właśnie przez Wilka! Popatrzcie uważnie na zdjęcia i na kalendarz. Zgodnie z harmonogramem do końca grudnia 2014 powinien być stan surowy zamknięty, czyli cały budynek włącznie z dachem i oknami!!! Nawet laik zauwazy że to nierealne! Czy w czerwcu 2015 okaże się, że Elbląg będzie musiał zwrócić UE 16 mln zł dofinansowania?! Wilku już po tobie!
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klik
ponad rok temu ocena: 75%  4
Jerzy Wilk mówi, że latem się...wykąpiemy. Czyli kto komu myje głowę, plecy itd. To p. Wilk zamierza wprowadzić elblążanom powszechną kąpiel,ale dlaczego tylko latem?
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k847896
ponad rok temu ocena: 30%  3
niemożliwe, pokazali coś, co jest zasługa Wilka , koledzy Wróbla będą niezadowoleni
odpowiedz oceń komentarz 3 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 36%  2
calkiem sprawnie im ta budowa idzie. Jak sobie rpzypomne wczesniejsze pseudosarania grzesia gdzie tylko patrzyl jak tu jeszcze kase wyrwac i kogo obsadzic w tej smiesznej spolce aqua park. Spolka istniala czlonkowie polki brali gryba kase za nic i czekali niby na inwestora. Mowie niby bo zaden inwestor by sie nie zjawil, to byla tylko przykrywka do zarobienia latwej kasy. a tu prosze wpdl wilk przegoni ta nieudolna watache i nowa plywalnia prawie uknczona.
odpowiedz oceń komentarz 4 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 100% Elblążanin
ponad rok temu ocena: 78%  1
Trzymam kciuki za termin zakończenia budowy- niedotrzymanie grozi zwrotem dużej kasy unijnej. Czy Wilk pilnuje należycie tempa realizacji inwestycji ?? /są już opóźnienia/
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.