› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Cała prawda o pieluchach.

› poradnik ponad rok temu    4.02.2013
Grzegorz Wiśniewski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Cała prawda o pieluchach.

Narodziny dziecka są czasem szczególnej radości, oraz okresem radykalnych zmian w życiu rodziców. Od momentu pojawienia się noworodka na świecie zatroskana rodzina pragnie zapewnić maluchowi komfort, poczucie bezpieczeństwa i miłości. Niestety odnalezienie się w nowej sytuacji może przysporzyć nie lada problemów. Brak doświadczenia w pielęgnacji noworodka nierzadko bywa uciążliwy, szczególnie gry w grę wchodzi kupno odpowiednich kosmetyków, środków pielęgnacyjnych i akcesoriów.

Na rynku znaleźć można szeroką gamę produktów, zaczynając od dobrej jakości marek, na mało znanych firmach kończąc.

W związku z zaistniałą sytuacją dokonanie właściwego wyboru okazuje się ambarasujące. Największe obiekcje pojawiają się w momencie kupna funkcjonalnych, praktycznych i przyjaznych dla skóry dziecka pieluch, bez których pielęgnacja nad maluchem byłaby wręcz niewykonalna. Oczywiście ponadczasowa, klasyczna tetra i cerata powoli odchodzi do lamusa, jednak jej innowacyjne odpowiedniki zyskały ogromne zainteresowanie wśród nowoczesnych rodziców.

Alternatywą dla popularnych na całym świecie pampersów okazały się pieluchy wielorazowe, produkowane z myślą o środowisku naturalnym i prawidłowym rozwoju niemowlaków. Kryterium decydującym o zakupie danego modelu jest przede wszystkim kwestia finansowa, waga dziecka, oraz częstotliwość prania.

Motywacją do inwestycji w pieluchy wielorazowe jest uczulenie na pieluszki jednorazowego użytku objawiające się uciążliwą wysypką, oraz częste odparzenia skóry.

Na rynku dostępne są modele w szerokiej gamie kolorystycznej, różniące się wzorami, typem zapięcia i rodzajem materiału, z którego zostały wykonane.

Wariant z kieszonką jest delikatny dla skóry niemowlaka, dzięki wewnętrznej powłoce z oddychającego weluru, lub polaru i zewnętrznej warstwie PUL odpowiedzialnej za cyrkulację powietrza jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców zaczynających przygodę z ekologicznymi pieluszkami. Specjalna kieszeń z funkcjonalnym otworem służy do wsuwania wkładu. Wkładki jednorazowe ulęgają szybkiej biodegradacji i znacznie przyśpieszają proces przewijania. Wkłady z mikropolaru idealnie izolują wilgoć, z kolei bambusowe niezawodnie sprawdzają się w nocy.

Modele formowane w połączeniu z otulaczem wykonane z konopi, bawełny, lub bambusa o antyalergicznych właściwościach i troczkach umożliwiających dopasowanie rozmiaru do wielkości dziecka są znakomitą opcją spacerową. Wersja składana zintegrowana z otulaczem jest dowodem na fakt, że tetra jeszcze nie wychodzi z mody. Z produktu korzystają najczęściej rodzice, dla których sytuacja środowiska naturalnego nie pozostaje obojętna.

Do nauki samodzielnego korzystania z nocnika posłużyć mogą ekologiczne trenerki, majtki z materiału ograniczające poczucie maksymalnej suchości.

Inwestycja w pieluchy wielorazowe jest lokatą w zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Jedyną wadą ekologicznych pieluch są dość wysokie koszty zakupu, które jednak zwracają się w błyskawicznym tempie. Po wypraniu przydatne do pielęgnacji kolejnych dzieci, bez konieczności kupowania nowych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.