› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Butelki filtrujące dla pierwszaków w Elblągu

› bieżące 18 dni temu    3.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Butelki filtrujące dla pierwszaków w Elblągu fot. UM Elbląg

1047 uczniów rozpoczęło edukację w pierwszych klasach elbląskich szkół podstawowych. W najbliższych dniach każdy pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku. To kontynuacja rozpoczętej w ubiegłym roku kampanii pn. "Elblag bez plastiku", której celem jest ograniczenie ilości odpadów oraz promowanie picia wody prosto z kranu.

- Elbląg od wielu lat stawia na edukację ekologiczną. Podejmujemy wiele inicjatyw, które propagują zdrowy tryb życia oraz ochronę środowiska naturalnego. Jedną z nich jest akcja Elbląg bez plastiku, w ramach której w ubiegłym roku wszyscy elbląscy pierwszoklasiści otrzymali butelki filtrujące wielokrotnego użytku. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, dlatego postanowiliśmy ją kontynuować i w tym roku również każdy uczeń klasy pierwszej otrzyma butelkę filtrującą – zaznacza prezydent Witold Wróblewski.

Butelki trafią do uczniów już w najbliższych dniach. Dzieci wezmą również udział w lekcjach ekologicznych dot. wpływu plastiku na środowisko i koniczności ograniczania ilości odpadów. Mamy także nadzieję, że dzięki tej inicjatywie najmłodsi będą chętniej sięgać po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane.

A przypominamy, że w naszym mieście mamy naprawdę świetną wodę. Do elbląskich kranów płynie woda ujmowana wyłącznie z ujęć głębinowych. Elbląska kranówka nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, sód, magnez i potas. Woda z kranu jest też znacznie tańsza i powszechna, dlatego zachęcamy do jej picia już od najmłodszych lat.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.