› bieżące |
ponad rok temu
24.09.2013 Marcin Walędzik komentarzy 0 ocen 6 / 83% |
A A A |
W tym roku wszystkie projekty, które były zgłaszane w 2012 roku podczas pierwszej edycji projektu są już realizowane. Te, które mieszkańcy wybiorą w drugiej edycji, będą wykonywane w przyszłym roku. - Zasada jest ta sama. Jest pięć okręgów, dwa miliony złotych, po 400 tysięcy złotych na dany okręg - mówi Jerzy Wilk.
Łącznie do urzędu wpłynęło 246 propozycji od mieszkańców. Urzędnicy wszystkie sprawdzili dokładnie i po dokonanej analizie pod głosowanie zostało oddanych 105 pomysłów elblążan. W okręgu nr 1 jest 12 wniosków, w okręgu nr jest ich 11. W kolejnym aż 29, w czwartym nieco mniej bo 25 i w ostatnim 28. - Gdybyśmy chcieli wykonać wszystkie propozycje, potrzebowalibyśmy na to łącznie ponad 25 mln zł - zaznacza prezydent Elbląga.
Jak należy głosować...
Głosować można w wersji papierowej i elektronicznej. Swoje głosy mieszkańcy mogą oddawać przez 3 tygodnie. - Przez stronę internetową www.budzetobywatelski.elblag.eu i składając ankietę w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego - podkreśla mówi Marta Doroz, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru. Podczas wypełniania ankiety należy podać swoje imię i nazwisko, adres zameldowania. - Trzeba mieć czynne prawo wyborcze. Trzeba też pamiętać by oddać głos w swoim okręgu wyborczym - mówi Doroz. W ankiecie każda osoba wybiera pięć propozycji dotyczących jej okręgu. - System jest ustawiony na automatyczną weryfikację, więc mamy to pod kontrolą - wyjaśnia Hanna Laska-Kleinszmidt z Departamentu Komunikacji Społecznej, odpowiadając na pytanie czy będzie można głosować więcej niż jeden raz.
Ankiety papierowe będą dystrybuowane bezpośrednio na adres zamieszkania elblążan, jedna ankieta pod jeden adres. Są jednak także dostępne w Urzędzie Miejski, w Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim oraz na dworcu PKS w Departamencie Spraw Obywatelskich. - Każda ankieta zawiera nr okręgu, którego dotyczy. Apelujemy o nich prawidłowe wypełnienie - podkreśla Laska-Kleinszmidt.
Niektóre propozycje się powtarzały lub były do siebie bardzo podobnie. Nie wszystkie mogły zostać wybrane. Tym bardziej, że wiele z nich zawierało kilka zadań. - Wybieraliśmy te, które są możliwe do realizacji. Na stronie internetowej Budżetu zamieszczone są uzasadnienia merytoryczne, przygotowane przez pracowników Departamentów oraz opinia prezydenta - dodaje Marta Doroz. - Nie chcieliśmy zmieniać propozycji zgłoszonych przez autorów pomysłów. Wybrani mogą już rozpocząć akcję promocyjną swoich zadań - dodaje mówi Hanna Laska-Kleinszmidt.
- Jeśli jakieś zadanie nie zostanie wybrane przez mieszkańców, a naszym zdaniem będzie ciekawe, to bardzo możliwe, że weźmiemy je pod uwagę przy planowaniu zadań inwestycyjnych w budżecie na kolejny rok - podkreśla prezydent Jerzy Wilk.
Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu:
- Zaledwie w ciągu jednej doby od uruchomienia głosowania elektronicznego, ponad 1500 elblążan oddało swój głos na zadania zaproponowane do Budżetu Obywatelskiego 2014. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy 29 października.
Szczegółowe informacje dotyczące pierwszej edycji obywatelskiego projektu, dat wykonania poszczególnych zadań oraz jakie firmy zrealizują te zadania znajdują się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.
Rośnie zainteresowanie Budżetem Obywatelskim › ponad rok temu › 30.09.2013 | komentarzy 2 |
Streetworkout'owcy szukają dla siebie miejsca. Czy powstanie... › ponad rok temu › 30.09.2013 | komentarzy 20 |
To będzie miejsce do kreatywnego spędzania czasu › ponad rok temu › 07.10.2013 | komentarzy 1 |
Robert Turlej: Zawada zaoszczędzi dzięki placom zabaw › ponad rok temu › 08.10.2013 | komentarzy 6 |
Facebook, plakaty, ulotki i reklama czyli walka o Budżet... › ponad rok temu › 08.10.2013 | komentarzy 1 |
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |