› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Braniewo. Zatrucie czadem. 4-letnia dziewczynka straciła przytomność

› policja 5 miesięcy temu    25.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Braniewo. Zatrucie czadem. 4-letnia dziewczynka straciła przytomność  fot. PIxabay

O dużym szczęściu może mówić pewna babcia i jej wnuczęta. Kobieta wraz z 4-letnią dziewczynką i 11-letnim chłopcem trafili do szpitala po tym, jak podtruli się tlenkiem węgla. Na szczęście ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci apelują o czujność i rozwagę.

Policjanci i strażacy interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Braniewa. Zaniepokojony mężczyzna wezwał służby, bo nie mógł wejść do środka, a po drugiej stronie drzwi słyszał płacz wnuczki. Po wejściu do mieszkania okazało się, że 59-latka i 4-letnia dziewczynka straciły przytomność. Z ustaleń strażaków wynikało, że wewnątrz panowało bardzo duże stężenie tlenku węgla. Babcia z wnuczką trafiły na obserwację do szpitala. Dołączył do nich także 11-letni wnuczek, który wcześniej przebywał w tym mieszkaniu.  Wszyscy mogą mówić o dużym szczęściu, bo pomoc nadeszła w porę, a  ich życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Do ogrzewania mieszkania wciąż wiele osób używa słabej jakości pieców, czy kominków, a także używa  gazowych urządzeń (w tym kuchenek gazowych). Zróbmy wszystko, aby uchronić siebie i naszych bliskich od śmiercionośnego czadu, który jest cichym zabójcą. Instalowanie w mieszkaniach i domach czujnika tlenku węgla znacznie minimalizuje ryzyko zatrucia. Sygnał generowany jest w przypadku nadmiernego stężenia tlenku węgla w powietrzu. To daje nam szanse na szybką reakcję, gdy nasze życie staje się zagrożone. Każdy z mieszkańców powinien także pamiętać o konieczności sprawdzenia m.in. stanu technicznego przewodów kominowych, wentylacyjnych, a także gazowej instalacji.

Czasami odrobina przezorności wystarczy, by uchronić nie tylko własne zdrowie i życie, ale i naszych bliskich.

KPP w Braniewie 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.