› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Boiska do piłki nożnej już tu nie ma, ale będzie kort tenisowy (foto)

› bieżące ponad rok temu    29.10.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
9 zdjęćBoiska do piłki nożnej już tu nie ma, ale będzie kort tenisowy (foto) fot. Konrad Kosacz

Przy ulicy Uroczej 4, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 19, na terenie boiska sportowego od kilku dni stoi metalowa konstrukcja i trwają pod nią prace budowlane. Asfaltowe boisko do gry w piłkę nożną nie jest już dla młodzieży dostępne. Zamiast niego w najbliższych dniach zostanie tam otwarty kort tenisowy.

Przechodząc w zeszłym tygodniu obok tego miejsca zauważyłem, że nad boiskiem postawiono już metalową konstrukcję. Postanowiłem sprawdzić kto zajmuje się realizacją tej inwestycji. - Inwestorem jest firma El-Tenis z Elbląga, która wygrała ogłoszony przez nas przetarg na wykonanie kortu tenisowego na terenie boiska - mówi kierownik gospodarczy w SP 19 w Elblągu.

Mateusz Skorek, jeden z właścicieli firmy El-Tenis, przedstawia kiedy rozpoczęły się prace budowlane i co do tej pory udało się zrealizować. - Zaczęliśmy budowę pod koniec września. Wyrównaliśmy nawierzchnię obecnego w tym miejscu boiska. Położyliśmy również pierwszą nawierzchnię pod kort tenisowy. W ostatnich dniach ułożyliśmy także konstrukcję stalową, na którą w ciągu kilku dni naciągniemy balon do kortu tenisowego. Jak to zrobimy, to pozostanie jeszcze do wykonania ostatnia nawierzchnia wewnątrz kortu.

Kiedy możemy liczyć na otwarcie kortu dla dzieci i młodzieży? - Liczę, że do połowy listopada. Mamy niestety małe opóźnienie, ponieważ w miniony weekend ktoś wszedł na teren budowy i ukradł kable od jednej z maszyn.

Kort będzie przeznaczony dla członków Szkoły Tenisa "Score", która ma już swoje jedno pomieszczenie do nauki gry w tenisa przy ul. Daszyńskiego, obok SP nr 1. - Kort przy uroczej będzie również dostępny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Mamy z dyrekcją zawarte porozumienie, które gwarantuje dzieciom dostęp do kortów w godzinach 8-14 od poniedziałku do piątku. W pozostałych godzinach i dniach korzystać będzie z niego szkoła Score - wyjaśnia Mateusz Skorek.

Jaki jest koszt realizacji tej inwestycji? - Łącznie ponad 300 tysięcy zł - dodaje Skorek.

ilość zdjęć 9 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ NoName
ponad rok temu ocena: 0%  3
Za szkołą podstawową nr. 1 też postawili te kiczowate namioty. Całą okolicę to szpeci.
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hans
ponad rok temu ocena: 50% 2
Do NO Name : Nie choć tam bo też będziesz szpecił
~ Gifas
ponad rok temu 1
choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć choć
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.