› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Blisko 29 tys. zł rocznie, umowa na 20 lat - Góra Chrobrego w tych samych rękach

› biznes ponad rok temu    12.01.2016
Ines Kuraś
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Blisko 29 tys. zł rocznie, umowa na 20 lat - Góra Chrobrego w tych samych rękach fot. Bartłomiej Ryś

W listopadzie Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego poprosiło Miasto o rozwiązanie umowy (za porozumieniem stron) na dzierżawę 22 hektarów terenu Góry Chrobrego. Powodem był brak zimy, a także zbyt wysokie stawki czynszu przez co przedsiębiorstwo odnotowywało straty. Władze Elbląga postanowiły ogłosić przetarg na wyłonienie nowego dzierżawcy za niższą kwotę.

Przypomnijmy, na początku listopada Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego wypowiedziało Miastu umowę na dzierżawę, według której za dzierżawę stoku oraz okolicznych terenów musiało płacić około 9 tys. zł miesięcznie. Przez brak odpowiedniej pogody, przedsiębiorstwo odnotowywało same straty. Magistrat zgodził się na rozwiązanie umowy, a także ogłosił przetarg, w celu wyłonienia nowej firmy chętnej na dzierżawę terenu Góry Chrobrego. Cena wyjściowa była ustalona na kwotę 28,5 tys. zł netto.

W przetargu wzięło udział dwóch oferentów: jeden z mieszkańców Elbląga oraz dotychczasowy dzierżawca. Obaj wpłacili wadium w wysokości trzech tysięcy złotych. Na poniedziałkowym (11.01) rozstrzygnięciu przetargu stawił się jednak tylko jeden oferent – Przedsiębiorstwo Turystyczne „Góra Chrobrego”. To właśnie oni podpiszą z miastem nową umowę dzierżawy, która będzie obowiązywała do 2035 roku. Rocznie za dzierżawę będą płacić 28 790 zł. Netto.

Firma rozpoczynając swoją inwestycje na Górze Chrobrego płaciła 20 tys. zł miesięcznie za dzierżawę, a według ostatniej umowy 9 tys. zł. W teren zainwestowała 7 milionów zł. Dodatkowo planowane są kolejne inwestycje.

Teren, który dzierżawi PT „Góra Chrobrego” ma powierzchnię ok. 8 hektarów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 6
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kat Na Idiotów
ponad rok temu ocena: 60%  3
Witam wszystkich minusujących po powrocie! Zalecam czytanie ze zrozumieniem i samodzielne wyciąganie wniosków, a więc zaczynamy! Zwracam się z prośbą do zwolenników tego rozwiązania opisanego w artykule oraz UM i zasugerowanie nie tylko mi ile w takim razie wyniesie dzierżawa odkrytego basenu przy ul. Spacerowej nieczynnego od lat???!!!! Jeżeli będzie taka sama cena za metr kwadratowy to już dziś deklaruję że chcę dzierżawić ten basen na 100 lat i też zainwestuję miliony! Inna sprawa to dziwi cena za 1 metr kwadratowy wydzierżawianego przez miasto pod ogródki piwne na starym mieście a tam też restauratorzy prowadzą działalność gospodarczą i płacą podatki?! Wszystkim inteligentnym inaczej zalecam podwójną lewatywę bo pojedyncza to za mało!
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ złoty trójkąt
ponad rok temu ocena: 63%  2
Czyli 29 tys zł za 8 hektarów czyli 80 000 m/kw rocznie to daje nam 3625 zł za 1 hektar rocznie! Wyniesie więc dzierżawa 1 hektara miesięcznie 302 zł w przeliczeniu na metr kwadratowy spółka zapłaci 0,03 zł 1 metr kwadratowy ziemi ? Może Redakcja to przeliczy?
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 45% 1
niewiem czy zauwazyles ale ta spolka wikeszosc dochodow ma przez ten krotki zimowy okres... (a jak widac, zima co raz slabsze i krotsze sa). Wiec lepiej chyba zeby cos na tej gorce funkcjonowalo niz zeby byla taka gorka jak kiedys? No chyba ze jestes z tych co maja problem dac te 10-20zl zeby pozjezdzac z gorki
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.