› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Bieżnia nad Jarem nabiera "formy". Ruszyła inwestycja obywatelska przy Korczaka (+foto)

› inwestycje miejskie ponad rok temu    10.03.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
12 zdjęćBieżnia nad Jarem nabiera  fot. Maciej Markowski

Wkrótce Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Korczaka zyska w miejsce żużlowego podłoża nową trzytorową bieżnię poliuretanową o długości 200 metrów. Właśnie ruszyły prace, za które odpowiedzialna jest firma "Bullait" Andrzej Ciuchta z Elbląga. Zgodnie z podpisaną umową cała inwestycja, która jest wynikiem wniosku złożonego przez Małgorzatę Dubnowską-Borczak do Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku, ma zostać zrealizowana do końca maja br. i kosztować niecałe 350 tys. złotych.

Pierwszy lekkoatletyczny orlik w naszym mieście znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 15 na ul. Modlińskiej. Jego budowa kosztowała niemalże 800 tysięcy zł. Aż 350 tysięcy Prezydent Miasta pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podobnego typu obiekt miał zostać wzniesiony przy Korczaka w ramach zadania pn. "Budowa obiektu lekkoatletycznego - w ramach zadania: Jar w formie - przebudowa bieżni przy Zespole Szkół przy ul. Korczaka w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 r.". Wniosek uzyskał 611 głosów i zwyciężył w okręgu drugim.

Okazało się, że inwestycja nie uzyskała - tak jak to było w przypadku orlika przy Modlińskiej - dotacji z ministerstwa i dlatego trzeba było znacznie pozmieniać wcześniejsze założenia i powrócić do początkowej wersji. Zamiast nowoczesnego kompleksu z 4-torową bieżnią o długości 200 metrów z nowym trawiastym boiskiem piłkarskim wewnątrz powstanie trzytorowa bieżnia poliuretanowa o długości ok. 200 metrów z przedłużeniem odcinka prostego wzdłuż budynku F do 60 metrów z przebudową oświetlenia terenu oraz odtworzeniem trawników sianych. Ponadto w zakresie zamówienia znajduje się: profilowanie terenu, odwodnienie bieżni i podłączenie odwodnienia do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych - z regulaminem użytkowani terenu oraz informacją o realizacji zadania z BO na rok 2016.

Dokładny termin oddania inwestycji mija 29 maja 2017, a koszt całej operacji wynosi 346 tys. 416 złotych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

ilość zdjęć 12 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.