› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Bieżnia nad Jarem "będzie w formie". Zadba o to elbląska firma

› inwestycje miejskie ponad rok temu    3.01.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Bieżnia nad Jarem  fot. archiwum elblag.net

Miał być drugi lekkoatletyczny orlik w Elblągu, ale ostatecznie na terenie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka 34 powstanie tylko nowa trzytorowa bieżnia oraz przebudowane zostanie oświetlenie. Szyki elbląskiemu Magistratowi pokrzyżował brak dofinansowania inwestycji ze środków ministerialnych i dlatego powrócono do pierwotnego planu, który zakładał wniosek złożony do Budżetu Obywatelskiego przez Małgorzatę Dubnowską-Borczak, a który uzyskał 611 głosów i zwyciężył w okręgu drugim. Miasto już w drugim przetargu wyłoniło wykonawcę i będzie nim elbląska firma "Bullait" Andrzej Ciuchta, której oferta spełniła wymogi stawiane przez urzędników. Inwestycja ma zostać zakończona do końca maja 2017 roku i pochłonąć dokładnie 346 tys. 416 zł.

Pierwszy lekkoatletyczny orlik w naszym mieście znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 15 na ul. Modlińskiej. Jego budowa kosztowała niemalże 800 tysięcy zł. Aż 350 tysięcy Prezydent Miasta pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podobnego typu obiekt miał zostać wzniesiony przy Korczaka w ramach zadania pn. "Budowa obiektu lekkoatletycznego - w ramach zadania: Jar w formie - przebudowa bieżni przy Zespole Szkół przy ul. Korczaka w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 r.".

Tak miał on wyglądać wg koncepcji.

Niestety okazało się, że inwestycja nie uzyskała - tak jak to było w przypadku orlika przy Modlińskiej - dotacji z ministerstwa i dlatego trzeba było znacznie pozmieniać wcześniejsze założenia i powrócić do początkowej wersji. Zamiast nowoczesnego kompleksu z 4-torową bieżnią o długości 200 metrów z nowym trawiastym boiskiem piłkarskim wewnątrz powstanie trzytorowa bieżnia poliuretanowa o długości ok. 200 metrów z przedłużeniem odcinka prostego wzdłuż budynku F do 60 metrów z przebudową oświetlenia terenu oraz odtworzeniem trawaników sianych. Ponadto w zakresie zamówienia znajduje się: profilowanie terenu, odwodnienie bieżni i podłączenie odwodnienia do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych - z regulaminem użytkowani terenu oraz informacją o realizacji zadania z BO na rok 2016.

W pierwszym przetargu na realizację zamówienia wszystkie oferty przekroczyły kwotę, którą Miasto chciało przeznaczyć na ten cel. Na drugi wpłynęły trzy oferty i jedna z nich została wyłoniona jako spełniająca wszystkie niezbędne warunki. Jej autorem była firma "Bullait" Andrzej Ciuchta z Elbląga, która zaproponowała, że podejmie się zadania za cenę 346 tys. 416 zł., a projekt gotowy będzie do 29 maja 2017 roku.

Pierwsze prace powinny ruszyć w następnym tygodniu stycznia.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.