› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

"Bezpieczny El-Przedszkolak"

› dzieci i rodzina ponad rok temu    25.10.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Już w najbliższy piątek – 27 października w hali sportowej MOS  przy ul. Kościuszki w godz. 10.00 – 12.00 odbędzie się  Olimpiada Bezpiecznego El-Przedszkolaka. Podczas imprezy przedszkolaki wraz z reprezentantami służb mundurowych, będą rywalizować w konkurencjach sportowych oraz sprawdzających wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Olimpiada  będzie jednocześnie  podsumowaniem realizowanego w naszym mieście projektu  „Bezpieczny El-Przedszkolak”.

Głównym założeniem projektu jest edukacja dzieci z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Projekt wdraża działania mające na celu aktywizację społeczną w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom występującym w ruchu drogowym, środowisku naturalnym czy zagrożeniom zdrowia.

W realizację projektu  zaangażowane są  formacje mundurowe, działające na terenie miasta. Do wspólnych działań włączyły się jednostki Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia, Straży Miejskiej, Wojska oraz Nadleśnictwo. W okresie od 18 września do 20 października we wszystkich przedszkolach odbywały się tematyczne tygodnie pod patronatem każdej ze służb mundurowych. Współpraca polegała na działaniach edukacyjnych przeprowadzonych bezpośrednio przez funkcjonariuszy w formie spotkań na terenie przedszkola, wizytach i wycieczkach do jednostek czy Bażantarni. Dzieci uczyły się oceniać okoliczności i elementy niebezpieczeństwa, ustalać plany działania. Dowiadywały się, jak „unikać” niebezpiecznych sytuacji lub jak z nich wybrnąć.

Projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak” realizowany jest w ramach programy Bezpieczny Elbląg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.