› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Bezpieczne zabawy zimą

› bieżące ponad rok temu    13.12.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
6 zdjęćBezpieczne zabawy zimą fot. KMP w Elblągu

W ramach spotkań z dziećmi i młodzieżą pod hasłem „Bezpieczna zima” odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej w Gronowie Elbląskim. Jego uczestnikami byli uczniowie klas I-VI oraz podopieczni oddziału przedszkolnego. Z młodszymi uczniami rozmawiano na temat bezpiecznej zabawy.

Spotkanie miało na celu uświadomienie o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz w czasie uprawiania sportów zimowych. Przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw. Odróżnienia miejsca do zabaw bezpiecznego od niebezpiecznego.

- Ze starszymi uczniami rozmawiano o bezpiecznym poruszaniu się po drodze – mówi nadkom. Alina Zając z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej komendy. - Mówiliśmy o niebezpieczeństwie jakie niesie za sobą odpalanie bez nadzoru osób dorosłych materiałów pirotechnicznych oraz zabawa z ogniem przy materiałach łatwopalnych jakim jest np. drzewko choinkowe.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oto kilka wskazówki, których udzielono dzieciom:

1. Rzucając się śnieżkami, nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami. Nie rzucamy też nikomu kulkami w twarz.

2. Nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Może to uszkodzić auto. Poza tym zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem i spowodować wypadek.

3. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód.

4. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach. Stawki, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy.

5. Jeśli widzimy zwisające z dachów sople, nie wolno ich strącać patykami czy kamykami. Grozi to urazem.

6. Nie wolno organizować kuligów na terenie dróg publicznych i zaczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.

7. Należy pamiętać o tym, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność. Samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Dlatego nie przebiegamy przez ulicę i nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.

Współorganizatorem spotkania był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, który zakupił znaczki odblaskowe. Znaczki wręczono każdemu dziecku. Dzięki nim będzie ono widoczne dla kierowców już z bardzo daleka. Działania WORD Elbląg prowadzone są w ramach całorocznych działań „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny” i działań policji Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego.

 • Bezpieczne zabawy zimą
 • Bezpieczne zabawy zimą
 • Bezpieczne zabawy zimą
 • Bezpieczne zabawy zimą
 • Bezpieczne zabawy zimą
 • Bezpieczne zabawy zimą
ilość zdjęć 6 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.