› bieżące |
ponad rok temu
26.11.2014 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
W ramach projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła" policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Elblągu wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu rozpoczęli cykl spotkań z pierwszoklasistami elbląskich gimnazjów.
Dzisiaj w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbyło się pierwsze spotkanie z młodzieżą w ramach projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Uczniowie klas pierwszych gimnazjum nr 1 i 4 uczestniczyli najpierw w pogadance z przedstawicielem policji i przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Elblągu, a następnie wszyscy mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „My dzieci z dworca ZOO”.
Niniejszy projekt polega na realizacji działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i przyjaznego środowiska we wszystkich dziesięciu elbląskich gimnazjach. Celem podejmowanych działań jest zapobieganie problemom i zachowaniom problemowym wśród młodzieży gimnazjalnej, w tym głównie przeciwdziałanie zażywaniu substancji psychoaktywnych przez uczniów oraz profilaktykę uzależnień w ww. zakresie.
Projekt ma charakter kompleksowy, ponieważ zawiera wielokierunkowe wsparcie, a mianowicie: cykl spotkań z przedstawicielami Policji w zakresie problemu zażywania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych, nt. konsekwencji prawnych i karnych zażywania substancji psychoaktywnych, realizację spektaklu profilaktycznego dla uczniów pt. „My dzieci z dworca ZOO”, cykl spotkań z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej nt. konsekwencji zdrowotnych zażywania substancji psychoaktywnych, cykl warsztatów psychospołecznych zrealizowanych przez wychowawców i pedagogów oraz cykl zajęć dotyczących alternatywnych i aktywnych form spędzania czasu wolnego.
Wyżej wymienione działania skierowane są do 985 uczniów uczęszczających do wszystkich 10 elbląskich gimnazjów. Wybrana grupa to uczniowie klas pierwszych którzy są bezpośrednio przed lub w trakcie tzw. „trudnego wieku dojrzewania” i są najbardziej narażeni na oddziaływanie negatywnych czynników ryzyka.
asp. Katarzyna Trochimczuk
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |