› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Będzie rozbudowa młodzieżowego ośrodka terapeutycznego

› inwestycje miejskie ponad rok temu    24.02.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Będzie rozbudowa młodzieżowego ośrodka terapeutycznego fot. Maciej Markowski

Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny KARAN „Dom Zacheusza”, przy ul. Królewieckiej będzie przebudowany i rozbudowany. Wszystko po to, by podnieść standardy leczenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Będzie: sześć gabinetów do terapii indywidualnej, dwa gabinety do terapii grupowej: dzieci autystycznych, integracji sensorycznej, biofeedbacku, socjoterapeutycznych z rodzicami, jedna sala będzie z lustrem weneckim.

Elbląski oddział KARAN został zarejestrowany, u Wojewody Elbląskiego 28.02.1995 roku. Od początku przewodniczącym jest ks. Edward Rysztowski, zastępcą - Małgorzata Magdalena Decyk. Swoją działalność elbląskie stowarzyszenie rozpoczęło od prowadzenia świetlicy socjoterapeutycznej w kościele Bożego Ciała, która istnieje do dziś. 5 listopada 1998 roku powołano placówkę szkoleniową, zarejestrowaną w Kuratorium Oświaty – Centrum Profilaktyki KARAN.

We wrześniu 2003 roku zarejestrowano w Centrum Zdrowia Publicznego, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny KARAN „Dom Zacheusza”. W nim stacjonarnie leczono uzależnienia u dzieci i młodzieży, pomocy udzielano im także w poradni uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz wspomagano współuzależnionych. Pierwszy pacjent do ośrodka stacjonarnego został przyjęty 9 listopada 2003 roku. 1 kwietnia 2004 r. została otwarta Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Po latach ośrodek wymaga przebudowy i rozbudowy.

Na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zostało opublikowane ogłoszenie o przetargu  w Biuletynie Informacji Publicznej. Wszystko po to, by podnieść standardy leczenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w poradniach ośrodka oraz utworzyć dla nich specjalistyczny ośrodek wsparcia.

Będzie: sześć gabinetów do terapii indywidualnej, dwa gabinety do terapii grupowej: dzieci autystycznych, integracji sensorycznej, biofeedbacku, socjoterapeutycznych z rodzicami, jedna sala będzie z lustrem weneckim.

W ośrodku stacjonarnym planowane jest polepszenie warunków bytowych i spełnienie wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Zwiększy się liczba pokojów z 4 do 7, będą sale do nauki i wypoczynku, izolatka, pomieszczenie do składowania odpadów medycznych i wiele innych.

Cała dokumentacja musi powstać do 23 czerwca 2017 roku.

Do 2 marca można składać oferty w Urzędzie Miejskim.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.